czwartek, 12 kwietnia 2012

"POLSKA" DRUŻYNA MISTRZEM NIEMIEC...ha ha

Klasyfikacja T-Mobile Ekstraklasy po 25. kolejce pod względem średniej kibiców na mecz:

1. Legia Warszawa - 20 025 (12 meczów, łącznie 240 300)
2. Śląsk Wrocław - 17 869 (12 meczów, łącznie 214 425)
3. Lechia Gdańsk - 17 264 (13 meczów, łącznie 224 429)
4. Wisła Kraków - 15 432 (12 meczów, łącznie 185 194)
5. Lech Poznań - 13 833 (12 meczów, łącznie 166 000)
6. Cracovia Kraków - 8 857 (13 meczów, łącznie 115 149)

Ciekawe ,że jednak z tą frekwencją w Poznaniu nie jest tak tragicznie, jak przewidywali czarno-widzący.
Widać za to, że w Gdańsku mija powoli "turystyka stadionowa". Nie dziwne gdy Lechia gra tak słabo.

Na koniec dnia godz 20.00
Borussia Dortmund-Bayern Monachium (1-0)

Co tu gadać. Bardzo dobry mecz szczególnie w 2 połowie. Oczywiście Borussia biega, biega, biega.  Niesamowita bramka Lewego (piętką?), karny niestrzelony przez Robena karny( po faulu Weinerfeldera),  okazja Robena, chyba w 87 minucie, z 4 metrów, w 90 minucie poprzeczka Lewandowskiego.

Na koniec oszałamiające statystyki. Ponad 40 bramek "na plus" Borussii Dortmund, tylko 3 mecze przegrane w lidze!
Kto meczu nie widział ( 2 połowa!) ten może żałować. Na 4 kolejki przed końcem Dortmundczycy mają przewagę 6 punktów nad Bayernem i mecze : Schalke 04 (3 miejsce- wyjazd) MGladbach (4) K"Lautern (18-ostatnie) Freiburg (13).

Znowu polska drużyna mistrzem Niemiec, drużyna w której grało więcej Polaków niż w niektórych meczach ,w Wiśle Kraków (a to też polska drużyna).