czwartek, 9 lutego 2012

AFRYKA NA-PÓŁ DZIKA....

Tym którzy mają "mocarstwowe" marzenia jeśli chodzi o polską piłkę nożną poleciłbym oglądnięcie sobie meczów półfinału Pucharu Afryki. Pierwszy mecz (17.00) Zambia -Ghana grany w ciągłym, ulewnym deszczu. Już na początku meczu sędzia "wyciągnął z kapelusza" karnego dla Ghany. Asamoa Gyan strzelił w lewy narożnik, ale bramkarz "wyciągnął". Przewaga Ghany.Ale jak się nie strzela karnego to się przegrywa. Prosta prawda. W 78 minucie 21 letni Zambijczyk Mayuka strzelił zza pola karnego w lewy róg bramki i... po zawodach. Zambia była po raz 6 w półfinale , a teraz będzie po raz 3 w finale tych rozgrywek. Proste pytanie.

Czy wiecie ktore miejsce zajmuje Zambia w rankingu FIFA ? Miejsce 71. Polska jest 68.
Najwyżej "stoi" Wybrzeże Kości Słoniowej, na 18 (!!!) miejscu.

Drugi mecz (godz.20.00) Mali-Wybrzeże Kości Słoniowej i faworyt jeden. Drogba, Gervinho i spółka. Mecz w 1 połowie pod ich dyktando i w 44 min. Grvinho "urwał się" obrońcy, przebiegł z 30 metrów i z 16 metrów strzelił w LEWY róg bramki.Do końca WKS miał przewagę, ale nic wielkiego się nie działo. Mamy finał WKS-Zambia.

Załapałem się jeszcze na końcówkę Pucharu Niemiec, gdzie Bayern M. wygrał w Stuttgarcie z Vfl 2-0. Różnica poziomów wyraźna.Wynik nie sugerował tego, ale VfB bardzo niewyraźne. Ciekawe że na tym meczu było 60 000 kibiców !!! Ilu będzie kibiców na meczu Lech-Wisła ?