Niedziela szara, w mżawce. Psy śpią i ten sen się roznosi po całym domu.

Nie za bardzo chce się oglądać piłkę nożną. Barowa pogoda, choć za wcześnie nieco by pić "konkrety".

12:30 i gra Palermo-Sampdoria.  1-1

Guzik mnie obchodzi Serie A, ale gra tam Linetty.
Akurat w tym meczu wchodzi do gry dopiero w 59 minucie. Sampdoria przegrywa z trzecim od końca zespołem ligi włoskiej ( 30" gol) 0-1 i to Palermo ( tam dla odmiany na stoperze gra Cionek, niejednym znany z Jagi) ma swoje okazje, ma nieznaczną przewagę.
Mecz kończy się 1-1, bramka w 90' Sampdorii.
Sampdorii dość przeciętnej, będącej na teraz  w samym środku tabeli.
Linetty zagrał jak to on, dużo biegania, zero strzałów, zero asyst.
Generalnie "walka,walka,walka" w stylu Karola.

15:30 Łęczna (w Lublinie) - Piast  1-0

Łęczna cienka.
Drewniak dalej nie gra, kontuzja. Za to od począku Ubiparip. I tu ciekawostka, już w 15 zszedł bo... naciągnął łydkę! A czytałem niedawno komenty internautów że "Ubiparipa dawać".
Teraz tylko powtórzyć -- " do sportu TRZEBA mieć zdrowie, nie masz zdrowia, idż na studia...".
Generalnie Piast lepszy, strzela, ma okazje, ale Prusak ( Łęczna) dobrze broni.
Zero/zero to w sumie dobry (!!!???) wynik dla Górnika.
Ubawił mnie poniższy baner wywieszony prawdopodobnie przez kiboli z Łęcznej-- patrz niżej.

Faktycznie, Górnik Łęczna pod wodzą Smudy to nic dobrego, taki właśnie "cyrk objazdowy" występujący w Lublinie .
Na trybunach kibiców garstka.
Wynik nudny aż do bólu jak i sam mecz.
Ale Piast "puchnie" w oczach, sędzia przedłuża mecz o 5 minut, wcześniej wchodzi Grzelczak, 94 minuta i.... GOOOOOOOL.
Nie wiem sam co myśleć.
Kto "pewniejszy do spadku" ? Nie wiem.
A historia Piasta ( przecież to niedawny wicemistrz Polski grający w el LE) przypomina do bólu... historię Leicester, który będąc niedawno mistrzem teraz jest o włos od spadku z Premier League. Trener Leicester wyleciał. Czyżby niedługo i czas na Latala ?

Komentatorzy :
- mecz na czele dołu tabeli
- fizycznie wyglądają dobrze brakuje umiejętności by strzelić gola
- teraz to dogorywanie czekanie na gwizdek sędziego

18:00  Legia-Termalica Bruk Bet Nieciecza  1-1

Oglądam pierwsze 15 minut i jak widzę jak Termalica marnuje setki przypominam sobie mecz z soboty, Lechia-Cracovia. Nie dałem rady, wyłączyłem transmisją będąc przekonanym że Termalica popłynie. Dała jednak radę.
A tak w ogóle uważam że strasznie niedoceniany jest Babiarz, który jest o wiele lepszy od Góralskiego ( Jaga- tzw świeży kadrowicz). O wiele lepszy w konstrukcji, o wiele lepszy w destrukcji. Czyli Babiarz do reprezentacji.

A tak "rykoszetem" Lech "grając swoje już jest "na pudle" !
U siebie gra z liderem więc z 5 może zrobić się 2 pkt straty do 1 miejsca..