SOBOTA SIĘ DZIEJE - 1 - gra CLJS

Lech CLJS - G.Zabrze  3-3  (0-2)
godz 12:00

Tu zdecydowanie jest pojedynek = piłka (Lech) kontra siła czyli Górnik (gra rocznikami 98,99).
Z konieczności (4 poważne kontuzje podstawowych graczy czyli Friska,Klupś,Drobot,Sobol plus mecze kadry u -18 dziś z Finlandią grają Puchacz,Szota,) drużyna która dziś biegała była strasznie młoda.
Sześciu graczy z rocznika 2000, do tego dwóch z rocznika 2001.
Ze składu meczowego obiły mi się wcześniej o uszy nazwiska - Tupaj, Skóraś, Jan Andrzejewski (bo grał też w Lechu Kasper Andrzejewski,też na obronie) oraz Pleśnierowicz, Norkowski (to 15 latkowie - kadrowicze u-16).
W grze było widać tą "przewagę centymetrów i kilogramów i wieku" zabrzan.
Niby "piłka musi się obronić" , ale różnica 2-3 lat w tej grupie wiekowej to duża przewaga.
Lech miał okazje dość póżno bo w 39' i 40', ale bardzo dobre i niestety niewykorzystane.
Na razie, po 1 połowie , dwie bramki  strzelił Górnik Zabrze (Dyląg dwa razy w 20' 43') i jest 0-2.

2 połowa

Lech niby broni pozycji lidera w CLJS, ale jest trudno.
2 połowa podobna na początku do 1.
Już po rogu Lech MUSIAŁ wyrownać, nie wyrównał. Jednak po  "piłkarskiej akcji" czyli piłka na prawe skrzydło, bieg, dośrodkowanie po ziemi Mroza, Michał Skóraś strzela na 1-2.
60' i znowu pokazuje się Skóraś (asysta) i Bartosz Bartkowiak po jego podaniu strzela na 2-2.
Ale to nie koniec bo jest 3-2 (84'Mróż po trzykrotnej dobitce), a niedługo 3-3 (86' Żagiel)).
Do tego w 88' po wolnym Skóraś strzela w słupek!
Emocje,emocje,emocje.
Tym bardziej, że jest 3-3, a sędzia przedłuża mecz  o 3 minuty.

I KONIEC, warto było oglądać, bo poziom meczu ( szczególnie w 2 połowie) lepszy od niejednego meczu Extra, no i 6 bramek mówi samo za siebie  :-)

ps:
Ciekawostki okołomeczowe
- najlepsi w Lechu - Jan Andrzejewski (prawy obrońca),Łukasz Norkowski (pomocnik/ obrońca) , Michał Skóraś (obrońca/pomocnik,asysta,gol-MVP meczu), Marek Mróż ( na dziś najlepszy strzelec Lecha- ma już 6 bramek na koncie!, drugi jest Sobol-5 bramek)

- ci gracze dostali powołania do kadry U-17 Roberta Wójcika na Turniej listopadowy w Izraelu) == Marcin Grabowski, Tymoteusz Klupś, Bartosz Mrozek, Łukasz Norkowski, Michał Skóraś, Szymon Zalewski