niedziela, 19 października 2014

TRZY ROGI równa się BRAMKA........ (jak na podwórku)

Bundesliga gra.
Kiedyś były "polskie" mecze gdy w BVB grali 3 Polacy.
Teraz nie ma w Bundeslidze drużyny w której tylu Polaków biega w JEDNEJ DRUZYNIE i w jednym meczu po boisku.
Był jednak taki mecz gdzie 3 Polaków grało. To był ostatni mecz = FC Koeln-BVB , gdy gospodarze wygrali 2-1.
Na boisku byli od początku gry : Piszczek (BVB), Olkowski(FC Koeln) , a w 57' wszedł na boisko Peszko. Bramki 1-0,1-1,2-1 (74'). BVB grała z Reusem, Kagawą, Immobile,Mchitarjanem, Hummelsem, Guendoganem (!!! wrócił po  kontuzji) więc w swoim NAJSILNIEJSZYM, wręcz składem na LMistrzów ! Duża niespodzianka.
FC Koeln 11 w lidze, BVB Dortmund 14 pozycja.

1 liga gra.
Tu niespodzianki. Termalica (trener Piotr Mandrysz), która w pewnym momencie miała już ponad 10 pkt przewagi nad 2 zespołem ostatnio jakby "zatarła się".Do 10 kolejki miała 8 WYGRANYCH (!!) i tylko 1 remis. W 10 kolejce zremisowała i potem zaledwie 1 remis i 2 przegrane! Obecnie do 2 giego w tabeli KGHM-u ma 2 pkt ,  a do trzeciej drużyny Wisły Płock z która  przegrali dziś u siebie 0-2,  ma 3 punkty przewagi.
Robi się ciekawie!

Holandia i Milik
W meczu Twente-Ajax nastąpiła zmiana 72') K. Sig?órsson na A. Milik. Mecz remisowy 1-1.

Korona-Lech 2-2
widzów  7 401
sędzia Jakubik

Na początek ciekawa statystyka. Lech NAJWIĘCEJ strzela w Extra , ma 67 celnych strzałów! Z tych celnych padło 27 bramek. Niekiepska skuteczność.
Dziś pojechał do OSTATNIEJ drużyny w tabeli. Niby w Polsce niewiele to znaczy, ale bez jaj!

1 połowa
To przewaga Lecha. Mogło być już i 0-3 , było tylko 0-1 a w chwilę potem zrobił się remis. Przecierałem oczy ze zdumienia. Przypomniała mi się słynna podwórkowa odzywka "trzy rogi bramka" lub "trzy rogi elwa --> jedenastka".
I właśnie Korona praktycznie tylko tak grała i to skutecznie! Co róg, co Golański to panika, piłka latała w sposób zupełnie nie kontrolowana przez lechitów, przed Gostomskim. Prostacka ale skuteczna recepta na Lecha.
Udało się jednak, urwał się Pawłowski, celnie strzelił i 45 minut skończone na 1-2 (bramka  w 28').

2 połowa
Wiedząc że Lech słabo gra przy rogach myślę, że Taraś wstawi kolejnego "słupa".I wstawił.
Lech gra ponoć "swoje", nie ogląda się na rywali. Tu gra "koronę" czyli chaos, piłka lata górą. Co się stało?
Zmiany też nic nie dają.
Co rzut rożny, to Golański, to "dupa lata".
Wygląda tak jakby na 2 połowę wyszli Juniorzy Starsi Lecha ( patrz 1 połowa meczu z Unią Swarzędz).

Oceny graczy:

Gostomski - 3 - puścił dwie bramki, które mu "zaserwowali"  swoi obrońcy

Kędziora 4
Kamiński - 4 - liczyłem mu podania DO PRZODU, te dłuższe = celne/niecelne  10/3. Jak zwykle ok
Wołąkiewicz - 1 - wystawianie tego kurdupla na obronie na pozycji środkowego obrońcy to prezent dla drużyn tak grających jak Korona. Gra głową jak na tę pozycję to katastrofa. Był zamieszany w OBIE bramki. Statystyka celne/niecelne (patrz Kamyk) = 2/3
Douglas - 3

Hamalainen - 5 - jedyny tak naprawdę "international level" w tym meczu
Pawłowski - 4 - "level krajowy"
Jevtić - 2 - zawód, złe wybory, straty, gra typu "to kolega to nie ja", podania rodzaju "miał dobry zamiar"
Trałka - 3 - hez historii
Linetty - 4 - OK
Lovrencics - 2 - za spierdoloną setkę, zawalona kontrę w 59' i słabą grę w OFENSYWIE słaba ocena

Zmiennicy:
Sadajew - 1 - tylko JEDNA super akcja uratowała go od kompletnego ZERA za ten mecz. Żenada, przedszkole, nie łapie się do rezerw Lecha!.
Formella - krótko, bez oceny - żwawy, pomysłowy, widać że chce i potrafi
Arajuuri - 2 - krótko - to cały czas to samo u Fina, "siła razy ramię". 80% siła +20% piłkarstwo. Miał być "lekarstwem" na rzuty rożne rywali....

Sędzia - ZERO - nabierał się na "pady z głodu" Koroniarzy. Przedłużył mecz o TRZY minuty, Korona uzyskała róg PO 93' konkretnie w 93'43" i WYKONYWAŁA RÓG w 94 minucie! Oczywiście taki policzek się Lechowi NALEŻAŁ za nędzne granie w 2 połowie, ale BEZ PRZESADY... sędzia nie powinien w ogóle dopuścić do wykonywania tego rogu!