Śląsk-Piast  3-0 (0-0)
widzów  14 746 ( w tym 4000 uczniów ZA DARMO... HE HE HE).

Mecz z wieloma "lechickimi podtekstami".
1- Piast ostatnio regularnie obijany przez Lecha  :-), ale gra coraz lepiej, widać oczywisty postęp i już nie jest "murowanym kandydatem" do spadku. Robi się mądrze grającą drużyną, dobrze w kontrataku
2- z Piasta do Lecha przeszedł parę sezonów temu bramkarz Kasprzik ( Flota, teraz karnie siedzie rezerwach G.Zabrze). Mówiło się o transferze z Piasta wraz z Kasprzikiem do Lecha Glika ( on poszedł wtedy do Włoch)
3- obecnie bramki Piasta broni Jakub Szmatuła ( był rezerwowym i w Lechu, i w Warcie Poznań), broni zupełnie przeciętnie, niezbyt pewnie.
4 - w Śląsku gra Machaj (gracz "wielkopolski"- Amica, Lech, Turek.) Ciekawe , że Machaj grając przez 10 lat w tzw "notowalną GOOGLE-m" piłkę, "zaliczył" do dziś aż DZIEWIĘĆ KLUBÓW.

Coś dużo pisania "przedmeczowego" ,ale o pierwszej połowie niewiele ,albo nic nie można napisać.
Strzałów celnych Śląsk/Piast = 2/1, posiadanie piłki 72/28 %.
Bramek ZERO.

Druga połowa (46') to koszmarny błąd bramkarza Szmatuły ( to początek nieszczęścia) potem kilka podań rywali i Piast przegrywa 1-0 (F.Paixao), potem Piotr Brożek "nie sięgnął piłki" i znowu w 51' strzela w sytuacji "sam/na sam"F.Paixao i mamy 2-0, potem 3-0 (Pich)..
Kiepscy "zadeptali" Piasta , mieli przewagę aż żal było patrzeć i  tak naprawdę (ich spartolone więcej niż 3 okazje) powinno być CO NAJMNIEJ  5-0, no może 6-1 (setka Jańczyka !!)!
Tak.... TEGO właśnie Jańczyka (sprzedanego przez CweLów do Azji jako wielki talent, dawno, dawno, temu), który w 78' zastąpił Jurado !
Generalnie druga połowa "po polsku" ( rzadko u nas gra sie dobrze przez 90 minut, zawsze jedna połowa OK druga słaba) czyli dla kontrastu o WIELE lepsza.

- przyjmuje na klatkę piersiową, na twarz
- to jest "najbardziejmisiępodobający" gracz Piasta  :-)
- Wasilijew pokazuje jak piłka jest prosta

Jagiellonia - Pogoń  5-0 (3-0)
widzów  22 386

Powiem tak.
Na początek ( w środę) postawiłem na remis, ale potem (PRZED MECZAMI, w sobotę) swój typ zmieniłem na wygraną Jagi.

Skąd ta zmiana?
Powód piękny bo... w Białymstoku nareszcie  oddano kibicom CAŁY STADION, piękny stadion - to Stadion Miejski - ilość miejsc = 22 500 .

To taka "akuratna i ekonomiczna pojemność" stadionu piłkarskiego", stadion idealnie "uszyty na miarę".
No i do tego koszt - Hydrobudowa (ponoć) wybudowała go za  254 miliony złotych.

Radzę sobie poszukać ile kosztowały "giganty".Dla leniwych- Gdańsk = 863 MLN zł, Wrocek=854, Wwa=1 915,Poznań= 638 ( i to są tzw . dane oficjalne więc parę "groszy" na bank trzeba dorzucić).
Po mojemu to Zagłębie Lubin, Korona Kielce , Piast Gliwice, Legła , Piast, Cracovia mają PIŁKARSKIE STADIONY ( i w pewnym sensie Łęczna, Bełchatów mający maleńkie ale urocze stadioniki na których kluby raczej nie oczekują 20 tysięcznych tłumów). Do grupy "realistów" niedługo (chyba) dołączy Podbeskidzie i G.Zabrze.  Lech, Wisła, Lechia, Śląsk ( a w wielu wypadkach  miasta-gospodarze) mają PRAWDZIWY KŁOPOT ze swoimi "cackami".
Reszta (Pogoń,Ruch, Zawisza) to "płacz i zgrzytanie zębów"
Inny wynik niż WYGRANA Jagiellonii w TAKI dzień to byłaby wielka szkoda, nowy stadion, jeszcze pachnący farbą to POWINNA BYĆ WYGRANA.

No i ryzyko się opłaciło!
Mimo że Pogoń grała "remisowo" w 1 połowie  Jaga zaserwowała "Paprykarzom" trzy gole i chyba jest PO meczu.
Aż się boje drugiej połowy.
A  Pogoń bez Robaka i Frącczaka bezzębna i widać że po upadku "opcji remisowej" , że nic innego zaproponować nie potrafi.
Jaga nie odpuściła (dołożyła + 2 bramki), a Pogoń? W 1 połowie JEDEN CELNY STRZAŁ, w drugiej połowie JEDEN celny = 1+1= 2.

Szykuje się bardzo ciekawy mecz PPolski 1/8 - Lech vs. Jagiellonia ,w Poznaniu ( 30 pażdziernik 2014).