piątek, 18 marca 2016

MILICYJNI PAŁUJĄ JADWIGĘ !

Korona-Piast  1-1

Dziwny, choć dość typowy mecz dla polskiej ligi, w której jedną połowę dobrze grają  pierwsi, drugą połowę dobrze grają drudzy.
Wiele zespołów gra w lidze taką "polską kratkę".
Korona była o wiele lepsza w 1 połowie mając z przodu super tercet Pawłowski-Sierpina na skrzydłach i na środku napadu Cabrera ( strzelił już 13 bramkę, w tym już 9-tą w 2016!).
W 2 połowie Piast jakby opanował sytuację i strzelił wyrównującego gola. Jak widać z tej wyliczanki "połówek" remis oddaje przebieg meczu.
Piast? To nie tak dobra drużyna jak na jesieni 2015 ( słabsza forma Mraza, Neszpora- na nich przecież spoczywał cały ciężar+Vacek gry do przodu).
Nieśmiało mówiono że Piast  MOŻE zrobić niespodziankę i konkretrnie powalczyć o MPolski. Teraz nikt pewnie ani tak nie myśli, ani tak nie mówi.

Zresztą co tu gadać, Piast miał w rubryczce statystyk po pierwszej połowie , po stronie "strzały celne" = ZERO !
To coś tam mówi o formie tej drużyny.
Korona jak to Korona. Całkiem niezły wymiar piłki, wyniki ot takie "bezbarwne". Cztery ostatnie mecze i... cztery remisy. Korona jednak to typowa drużyna tzw "środka tabeli".

Wisła-Jagiellonia  5-1

Tu mecz zaczyna się słabo dla Jagi, bo w 8 minucie już czerwona kartka i wylatuje Tarasovs ( czerwona oczywista i nie ma co roztrząsać tej sytuacji).
Nie wiem czy jest sens dalej oglądać ten mecz, bo przez tą czerwonkę "mecz został zepsuty".
Byłbym zdumiony ,gdyby w tej sytuacji Jaga  "cokolwiek uskrobała". Wisła "złapała oddech" wygrywając ostatni mecz na wyjeździe z Termalicą, do tego ma (wreszcie) "prawdziwego trenera" ( Wdowczyk) na ławce zatem.... Jaga może ostro "popłynąć".

Spotkamy się pod koniec meczu... zmieniam kanał... he he he.

Nie wytrzymałem, włączam i patrzę i jest ( co mnie nie dziwi bo uważam że Drągowski przereklamowany i tak nie był w stanie "uratować Jagi) piękny wynik ..... w 75 minucie... 5-1.
Teraz to już strata czasu patrzeć na mecz.
Zainwestowałem ostatnie 15 minut w serial "Game of Thrones" ( nie widziałem ostatniego odcinka, 5 serii).
Tak przy okazji... to 6 seria "Gry o tron" już niedługo, ponoć pod koniec kwietnia 1 odcinek (będzie się pewnie działo co niemiara).

Kółeczko wyrysowane na statystyce pomeczowej ,by pokazać co to była za masakra. Takiej statystyki posiadania piłki ja dawno w lidze nie widziałem.