niedziela, 3 listopada 2013

GÓRNIK PRZEGRAŁ

Lech-Górnik Zabrze  3-1

To bardziej Górnik przegrał niż Lech wygrał.
Niestety ,ale to prawda. W 1 połowie powinno być swobodnie 0-3 amoże i 0-4 bo ich okazję to były tak naprawdę "setki"..
Możdżeń  wybijał piłkę z bramki.
Gracze z Zabrza zbierali WSZYSTKIE piłki przed polem karnym Lecha i stąd było masę okazji na bramkę dla górników. Potarzam - masę okazji!
Trzeba było być super pokerzystą z nosem do gry, aby wyczuć wygraną Lecha.
Lovrencics pokazał jednak jak WALECZNOŚĆ gdy nie staje piłkarstwa też GRA !
Walka, wślizgi, bieganie ro POCZĄTEK. Potem umiejętności i z beznadziei można jakoś się wygrzebać.

Ten aspekt futbolu pokazały zmiany. kiedy Rumak zdjął " na papierze afensywnych i kreatywnych" Linettego ( cudowne dziecko Matrixa) oraz "pchającego się środkiem" miękkiego Hamalainena.
Przyznam, pukałem się w czoło jak za nich wchodzili Douglas ( mniej bo zmieniał "bladziutkiego" Karola L. Gracza który zresztą  już od kilku spotkań jest wybierany jako jeden z 3 najgorszych piłkarzy Lecha) i Ślusarski za Hamalainena.
Rumak "postawił" na "model Korony za Ojrzyńskiego" i okazało się że poskutkowało.
Tak jak ostatnio Jaga grała "autobusem zaparkowanym" tak teraz Lech "przepchnął"  Zabrzan nie umiejętnościami, a walką, sercem, lepszymi "płucami", a także ( last but not least) DOBRYM i zdesperowanym bramkarzem,  który ratował nie raz dupę kolegom.

Jak tak popatrzeć... piłkarsko Górnik był w 1 połowie JEDNĄ LIGĘ wyżej, a w drugiej "zgasł jak znicz na grobie". Lech grał futbol "zęby bolą" choć bramka nieocenionego Gergo jakby "odpaliła im turbodoładowanie. No ale to wiecie.
Generalnie mecz typu " liczy się jedynie wynik".

Trałka - 3

Teodorczyk -4 ( nie za grę ale za: asystę=Kamyka brama, i brama nr 3). Za grę powinien mieć góra-2
Ślusarski - 2
Douglas - 4 - coraz bardziej podoba mi się ten Szkot

Jak widać obrona bardzo przeciętnie, a oceny 3 to w zasadzie "  3= ". Ot ocena na granicy dwói.

Statystyki strzałów:  celne/niecelne