piątek, 5 października 2012

WIERZYĆ PISMAKOM ?

Tu nad morzem deszcz i zimno. Obawiałem się że i na dzisiejszych meczach piłkarze będą mieli "deszczowe warunki" .Październik to coraz "słabszy czas" również dla kibiców.
Dlatego odetchnąłem z ulgą gdy okazało się, że ani w Chorzowie , ani w Warszawie nie padało.

Ruch-PGE 2-1
Szkoda mi PGE, bo jest tam paru "sympatycznych" graczy np. Buzała. Piłkarz jak piłkarz, ale jego wywiadów w czasie meczu czy po nim ZAWSZE warto posłuchać.
Miłe złego początki ,bo to właśnie lubinianie strzelili pierwszą bramkę. Potem było "zgodnie z rozpiską" czyli Piech+Jankowski i "po ptokach".
Można zachwyca się Bożokiem, centami Kosy, promować Wrońskiego i Maka, ale to nic nie znaczy kiedy klub "mocno okupuje" ostatnią pozycję w  tabeli.
Przyznam, moja sympatia nie idzie za Ruchem , bo trenerem tam jest Zieliński, którego nie lubię. Nie podobał mi się w Polonii, Lechu i nie zmieniam zdania, gdy trenuje Ruch.Wynik nie zaskoczył, bo PGE to (jednak) najsłabsza drużyna w lidze (obok Podbeskidzia) i Ruch musiał wygrać ten mecz.

Komentatorzy;
--  Tu nie można pozwolić sobie na stratę. A taką właśnie stratę WYKONALI bełchatowianie
--  To są UŁAMKI centymetrów i UŁAMKI SEKUND które decydują o decyzjach sędziów
--  Nie bylo tam złośliwości, TYLKO nadepnięty Waclawczyk
--  Rzucony na glebę, ale bez wielkiego faulu
--  Obrońca PGE wykorzystuje swoje filigranowe warunki
--  Bożok by mu uciekł, gdyby go nie POWALIŁ
--  Gdyby to zagranie BYŁOBY dokładne, toby....

Czytając te stwierdzenia można sobie wyrobić bez pudła pogląd na sam mecz.
Ciekawostka to Niedzielan na ławce rezerwowych. Jak to się "kariera kraje">

Legia-Wisła 2-1
Bardzo dobra ( jak na polską ligę) 1 połowa.
Wisła jak nie Wisła. Pierwsze 15 minut to jej szybka gra przy wielu CELNYCH krótkich podaniach i wychodzeniu na pozycję. Może Wisła nie była "super ekstra de luxe", ale była lepsza od Legii.
Piękna bramka Garguły  (trochę w stylu Obraniaka).
Wszystko pięknie, ładnie... przyszła również piękna bramka Koseckiego w parę minut potem i cała Wisła się "posypała". Znowu "dłuuuugie piły do przodu" na Genkowa od Głowackiego.
Wisła "zrzuciła nowe szatki" i zastąpiła je starymi znoszonymi szmatami. Do tego druga bramka Legii i było po meczu.
Druga połowa się odbyła. Bez satysfakcji odnotowuję debilne ( jak zwykle i tradycyjnie) żółte kartki Wilka i czerwoną dla niego. To nędzna kopia Sobolewskiego, który może i faulował, ale w formie był 2-3 razy lepszy od Cezarego Wilka.
Zaskoczył mnie fakt że "zawodnik ligowy" Chrapek musi zejść bo w 60 MINUCIE łapią go skurcze.

Komentatorzy:
--  Michał Czekaj, warto było podążyć za rywalem by odzyskać piłkę. Drobiazg, piłkę odzyskał Michał, ale... Chrapek
--  pierwszy gol prawą, drugi lewą nogą, ma więc [Kosecki-przyp. mój] komplet jeśli chodzi o stopy
--  Gdyby się potknął, gdyby sfaulował, BYŁABY czerwona kartka i 11-ka..ale to wszystko w ramach gdybania.
--  Radović. Znowu technicznym strzałem szukał Parejki
--  Prawą nogą obsłużył Jakuba Koseckiego  --- zdecydowanie moja ulubiona odzywka piątkowa

Legia wygrała bo... musiała. Wisła przegrała bo "odezwały sie stare grzechy" czyli "pchanie gry na Genkowa".. patrz Lech i jego uparta gra "na Rudniewa".

Patrząc na WYJŚCIOWE składy wszystkich czterech . dziś grających zespołów, można dojść do wniosku że tzw "odmładzanie Ekstraklasy" jest pięknym marketingowym chwytem, bo po boiskach biegali głownie 30 latkowie i piłkarze w wieku 26-29 lat.

Pozwoliłem sobie "zliczyć wiek" wybiegających jedenastek i obliczyć średnią wieku:

Ruch - (oficjalnie średnia wieku kadry) 26,1/ (realnie ci co wybiegli) 28,8
PGE  - ofic. 24,7/ real. 28,4
Wisła - ofic. 25,2/ real. 27,8
Legia - ofic. 25,4 /real. 26,5

I tak w Ruchu graczy  w wieku 19-22 = wybiegł w podstawowej 11-ce = 1 [Starzyński-21]