niedziela, 20 listopada 2016

LECH nie-KIEPSKI 3-0 i o Linetty

Niedziela

Sampdoria-US Sassuolo  3-2

Zupełnie zapomniałem, żę dzisiaj gra Karol Linetty. Niby "trener decyduje kto gra", ale Linetty ma pewne miejsce w drużynie Sampdorii i jest tam "nie do ruszenia".
Zapomniałem, bo mecz zaczynał się o dość niezwykłej godzinie jak na polskie warunki, czyli o 12:30.
Włączyłem meczysko " na ostatni dzwonek" czyli już w 80'.
Patrzę, a tu dość niespodziewany wynik 0-2. Komentatorzy też  "pogodzeni" że niebiesko-biali (Sampa) nie da rady i może remis? Tylko remis? Ale i to traktowane było jako "mission impossible", bo Sassuolo miało 100% okazję na 0-3.

Ale, ale...tu zaczynają się "jaja".
84' bramkę na 0-1 strzela Quaiarella
86' bramkę na 2-2 strzela Muriel i.....
91' KARNY (oczywisty raczej) i Muriel strzela na 3-2 !
Karol ma w 92' okazję ,by podwyższyć wynik, strzela mocno z 20 metra, ładnie , przy słupku, bramkarz broni.
Nie wiem jak mecz toczył się do 80', ale te ostatnie 14' ( mecz przedłużony o 4 minuty) to był szalony roller-coaster!
Miałem "czuja" !

Arka-Termalica  1-3

Mecz oglądany wyrywkowo, ale widać że Arka nie posiada za wielu dobrych, no przyzwoitych graczy co potwierdził komentator mówiąc o wchodzącym Abbocie - "przybyło centymetrów i kilogramów".
Termalica była po prostu piłkarsko lepsza, nawet nie chodzi że długo grali w przewadze (czerwona dla Bożoka). Mieli kilka okazji z tych że MUSIELI strzelić, a nie strzelili.

Lech-Śląsk  3-0
widzów  15 943

1 połowa

Coraz mniej cenię sędziego Musiała którego gubi "promowanie gry". Jak faul to powinien być odgwizdany , po to są przepisy. Wczoraj wywalił się Wawrzyniak i był OCZYWISTY karny (wg kanalistów) gdy dziś Kownackiego kopnięty w polu karnym a komantator "Kownacki POWINIEN USTAĆ, nie ma karnego."Podobnie w kilka minut póżniej kiedy Kownaś w oczywisty sposób faulowany przed 16-tką a sędzia nawet " nie pochylił się nad wydarzeniem " i.. gramy dalej!
Faul Biloińskiego na Bednarku to prosta sprawa, mógł złamać nogę Bednarkowi i żółta kartka, tylko.
To nie jest tak że "sędzia reżyseruje mecz" to tylko SĘDZIA piłkarski nie "reżyser widowiska". Nie może być "meczów w stylu Musiała".
Lech próbuje grać coraz szybciej coraz więcej z pierwszej piłki, ale sporo w tym "dobrych chęci" mniej skuteczności pogrania.
Fajnie że Jevtić strzelił bramkę, Lech ostatnio gra w obronie bardzo pewnie więc może i będzie na koniec 1-0.
Zastanawiałem się ile kontaktów z piłką i podań miał Kadar który pod nieobecność Tetteha gra podobnie - "trzyma grę", przytomnie podaje.
To jest mój typ na "gracza 1 połowy".

2 połowa

70' i Kadar okrutnie mi podpada kiedy strzela Kiepski ,a on sobie stoi i patrzy zamiast zaasekurować Arajuuriego. Tak nie można.
Szkoda, że Bednarek fasuje następną żółtą kartkę (6tą) ,ale jak się porówna Bednarka z "miękkim i technicznie grającym Kamińskim " który nie łapał ani jednej kartki w sezonie ( max 1 lub 2) to niech Janek sobie te kartki kolekcjonuje.
Zmiany zarządzone przez Bjelicę logiczne  Kownaś/Robak  Maja/Tetteh  Jevti/Józiu ( szkoda że tylko 13 minut) i skuteczne bo Robak strzela 2 bramki !
I to właśnie "robaczek" graczem 2 połowy.
Generalnie bramkarz+obrona na 4+, pomoc na 3+, napadziory 4.
Czyli to co mi się marzy - by CAŁA drużyna grała co najmniej na "3+". CAŁA, bez wyjątków, bez graczy "markujących grę" ,tak że Lech musiałby grać niby 11/11 a praktycznie w 10 czy 9/11.
A przyznam, bałem się że TRADYCYJNIE w meczu z Kiepskim  będzie remis .

Komentator:
- tylko strzały których się nie oddaje są stuprocentowo skuteczne
- Lech miał lepszą skuteczność ( no tak Lech 5 celnych strzałów, Kiepscy-2)

Dogrywka po Canal + Extra

Gadanie tzw "znawców" że Lech wygrał za wysoko no i pierwsza bramka zdobyta " majprawdopodobniej ze spalonego"
Oj można się uśmiać, bo potem z rozmów i opinii choćby p. Stępniewskiego wynikło
 - już w 1 połowie Biliński powinien wylecieć z boiska za faul na Bednarku
- wszystkie możliwe przepisy wykazują, że Lech/Jevtić strzelił jak najbardziej prawidłowego gola, nie było spalonego na 100%
- w sumie Lech powinien dostać karnego za faul na Bednarku bramkarza Kiepskich

Sumując : Śląsk grałby w 10 calą drugą połowę, straciłby dodatkowo bramkę z dodatkowego karnego a także to że ZNAWCY komentujący piłkę nożną NIE ZNAJĄ PRZEISÓW  TEJ GRY !

No i obrazek dla tych "debili z Canal+ piłkarskich" kreujących rzeczywistość piłkarską  (patrz niżej) :