Piątek i było ciekawie.

Ruch-Piast 2-0
widzów 6 100

Bo znowu "piłkarskiego gniota" pokazuje Eurosport.
 To "danie" serwują nam Ruch -Piast. Jako dowód to powiem tyle że że w 1 połowie Piast strzelał celnie ZERO razy.
Znowu piłkarze usiłowali, gdyby..., jeśli...
Ozdobą był piękny gol który jakożtwo przypomniał mi gol Boskampa Van Bastena ( dzięki Pablo?Piotr?za zwrócenie uwagi na błąd) w meczu ME Holandia-ZSRR. I tu też Visniakovs lutnął z całej edy pod poprzekę.
Oprócz tego tzw "środek" ( a przecież mamy dopiero 2 kolejkę) Ekstraklasy i dwa zespoły już teraz śmiało aspirujące do tego miana.
Do tego stadion w Chorzowie ( na Cichej) jakby z epoki "komuny", niezbyt nabite trybuny, i piłkarsko (patrz wyżej).
Mecz skończył się wynikiem 2-0 nieco mylącym bo to Piast miał w 2 połowie "więcej  z gry w piłkę".
Acha.. żeby było śmieszniej to mecz oglądałem z komentarzem angielskim, bo tylko taką transmisję dałem rady odpalić.

No niezłe wyobrażenie o naszej lidze mpgą mieć ci z zagranicy oglądający mecze transmitowane przez Eurosport 2 ( pierwszy mecz to słabieńki Wisła-GZabrze, Piast-Termalica- też poziom 1 ligowy a dziś jak wyżej).
Może w Szwajcarii oglądają takie mecze, może zlekceważą polską drużynę (Lecha) ?

Cracovia-Wisła 1-1
widzów ( trochę mało jak na derby) -- 12 933

Za to ( już w Canal+) drugi, ten wieczorny mecz czyli derby Krakowa jakby z innej epoki.
Tam "komuna" tutaj 21 wiek.
Piękny stadion, super murawa, głośny doping,!
No i mamy mecz godny tej scenografii.
Szybko, dużo piłką, dwie bramki, sporo sytuacji podbramkowych (szczególnie w 1 połowie).
Mecz bardzo żywy i przyjemnie się TO ogląda.
O dziwo, Wisła tak słaba w 1  kolejce wygląda bardzo przyzwoicie ( nawet prowadziła po golu bodajże w 3' 0-1 !!!). I bądż tu mądry.
2 połowa słabsza, zaczęło się od trzęsienia Ziemi... ale potem nieco słabiej.
Sprawdziło się  się niestety stwierdzenie, że mecz dobrze się zaczynający tak dobrze nie musi się skończyć.
Ale i tak to było to LEPSZE oblicze Ekstraklasy.

Do tego jako komentator- Smokowski i (niestety) Mielcarski.
Smokowski = "Największe posiadanie piłki ma powietrze" , "Krążą pogłoski że Covilo ostatni pojedynek główkowy przegrał jak miał 6 lat" "Dobrze gra prawa strony Wisły" ( a tam naprzeciw na lewej obronie kto... Wołąkiewicz, zmieniony zresztą w 60').

Mielcarski = "Robi się taka dziura w środku Cracovii".