Przed meczami mówiłem : kurcze najgorzej wylosował Piast.
Teraz losowanie zespołów z Kazachstanu, Gruzji czy Azerbajdżanu to przekleństwo. Po 1- można "zamoczyć" 2- daleko. 3- gorąco
To wszystko "ćwiczył" rok temu Lech.
Tym razem "padło" na Piasta.
Rewanż musiał Piast wygrać, najlepiej 1-0. I już w 8' PRZEGRYWAŁ 0-1.
Szacunek, bo już w 1 połowie strzelili 2 bramy i doprowadzili do sytuacji "dogrywkowej".
Jak grali? Po "polsku". Twardo ( po meczu mieli 26 fauli a sędzia sędziował b. łagodnie) i prosto.
Najlepszy w zespole z Gliwic Podgórski ( 2  asysty) i DEFENSYWNY pomocnik Matras.
Doprowadzili do dogrywki, ale to było na tyle, bo w 2 częsci dogrywki pogrążył ich "murzyn"  (107'). Skończyło się na 2-2 i Piast odpadł. Dla mnie niespodziewanie dobrze grając.
I  w tym sezonie może "powalczyć" w lidze o konkretne miejsce.
Komentatorzy:
- poza uderzeniem głową w poprzeczkę Matrasa Piast w 2 połowie nie miał okazji bramkowej
- w tym piłkarskim elemantarzu ktoś chyba wyrwał stronę Krzysztofowi Królowi ( niecelne podania raz po raz)

Lech - Honka 2-1
Nie  oczekiwałem, wbrew powszechnym oczekiwaniom, na grad bramek.
 Tym bardziej byłem zaskoczony gdy po 10 minutach meczu było 1-1.

Nie chce mi się pisać o samym meczu, bo każdy chyba widział co i jak.
Parę uwag:
1 - Rumak powinien wprowadzić kary pieniężne za debilnie niecelne podania. Tych było w wykonaniu lechitów  MILIONY! Niewiele zmienia się od zeszłego sezonu. Za dużo niecelnych podań które dają powody do podejrzeń o NIEDOSZKOLENIU  piłkarzyków. Posumowaniem całości były dwie akcje 4-2  na bramkę Honki zakończone idiotycznymi podaniami.A wiadomo że niecelne podanie, strata to potrzeba ponownego biegania.
2 - co do graczy. Przodowali w idiotycznych zagraniach Możdżeń i jednak Ubiparip. Masę strat piłki, zero dryblingu, niecelnych  podań bez liku.Wkurzyłem się pod koniec 1 połowy- dwa dośrodkowania Możdżenia w odstępie paru minut i oba tak samo zablokowane.
Drygas- dwie okropne straty, podania w bok i do tyłu. Niestety gorszy od Trałki "którą zmienił"
3 - najlepszy Pawłowski, niezły Teodorczyk.
4 - prawdziwe marnotrastwo Kędziory ustawionego na lewym skrzydle obrony
5 - pozytywem coś czego dawno nie widziałem w Lechu - bramka strzelona głową przez OBROŃCĘ  po rzucie rożnym (Kędziora). Ostatnio to chyba taką strzelił Arboleda zespołowi Dnipro Dniepropietrowsk.

Czasem i Ubiparipowi , Możdżeniowi i niestety Drygasowi  powinno się  powiedzieć to samo co Królowi (Piast) ... powtórzę za komentatorami " w tym piłkarskim elementarzu ktoś chyba wyrwał STRONY (już nie stronę)... Możdżeniowi, Ubiparipowi, Drygasowi".