sobota, 8 czerwca 2013

KONIEC SEZONU -- JUTRO SUMUJĘ TYPERKĘ

Czekałem na sumowanie typerki ,aż do praktycznego końca rozgrywek piłkarskich (zrobię to jutro!).
Dla mnie koniec  piłi w sez 2012/2013 nastąpił dzisiaj ( choć jest jeszcze mecz w poniedziałek U-19 Polska-Grecja).

Dzisiaj o jednej godzinie, o 17:00 zaczęły się WSZYSTKIE mecze 1 ligi, przy bardzo dobrej pogodzie.
Nigdzie nie odwołano meczu, wszystko się skończyło jak skończyło.
Przed tymi meczami szansę realną na awans do Ekstraklasy miała Zawisza ( grała ze spadkowiczem z 1 ligi Polonią Bytom).
Awans w swoich rękach miała też Termalica Nieciecza, której starczał remis z Flotą.
 Bardziej skomplikowana była sytuacja Cracovii, która MUSIAŁA wygrać.
Flota musiała wygrać, ale potem już musiałby być wyjątkowy zbieg okoliczności by wywalczyła awans.

Polonia Bytom-Zawisza 0-4 (trener Zawiszy =  Tarasiewicz)
Mecz zaczął się sennie, bo i remis wystarczał Zawiszy. Krótko jednak przed końcem 1 połowy za faul bramkarza ( oczywisty) Zawisza  zdobyła bramkę. 2 połowa już było "z górki". Padły 3 bramki, wygrali 0-4.
Grał oczywiście od początku do końca Kamil Drygas. Tu rodzi się pytanie.
Czy jednak Zawisza się "nie zepnie" i nie wykupi "za dobre pieniądze" Kamila?
Na dziś Rumak chce go mieć na pierwszym treningu (po powrocie z wypożyczenia). W każdym razie Kamil Drygas ma komfortową sytuację, bo ew. niechciany w Poznaniu to bez problemu przyjmą go z otwartymi rękami w Bydgoszczy.

Miedż Legnica-Cracovia  1-3 (trener Cracovii = Stawowy)
Tu mecz z rodzaju "ciekawych" bo sędzia ( znany poniekąd Siejewicz) podyktował aż 4 rzuty karne! Równo, po 2 "na twarz". Craxa swoje 2 ( w 2' i 23') strzeliła, Miedż strzeliła tylko jeden i do tego straciła 3 bramkę z gry.
Akcent "lechicki" to sama Cracovia, klub "przyjaciel" Lecha Poznań.

Flota Świnoujście (tren. Kafarski) - Termalica Nieciecza (tren.Moskal)  4-1
Wydawało się że Termalica ma wszystko, by awansować. Strzeliła w 1 połowie pierwszą bramkę, schodziła z boiska po 1 połowie  z też dobrym remisem 1-1.
Druga połowa to klęska niecieczan. Jak powiedział komentator.. "wynik mógł być i 8-1 dla Floty".
Ich napastnik Aleksander mógł  strzelić w kilka minut CZTERY GOLE! Sam !
Skończyło się jak się skończyło i oba zespoły zostały "z ręką w nocniku"
Akcenty "lechickie" - bramkarz Floty- Kasprzik broniący bardzo dobrze w lidze, a w tym meczu wybronił ze 3 "setki". Obrońca Jasiński i pomocnik Szałek.