Z MAŁEJ CHMURY (liga) DUŻO GOLI - sobota

Sobota trzy mecze.

Łęczna-Korona  3-2
widzów 3 833

Tu bardzo ciekawa historia "koroniarska".
Korona grała w 2016 r. trzy mecze ligowe i... we wszystkich trzech PROWADZIŁA (!!!) 2-0.
A kończyło się to wszystko tak: z Pogonią ( w Szczecinie) wynik końcowy był 3-2, z Lechią ( u siebie) 4-2, w Łęcznej skończyło się na 3-2 dla Górnika.
Niewiarygodne!
Mecz "życia" rozegrał Jakub Świerczok ( Łęczna), zawodnik którego zupełnie nie ceniłem. Co prawda 2 bramki strzelił z karnych, ale walnął do tego w poprzekę ( taka "luta z całej edy") i w słupek, i dołożył 3-cią bramkę pięknym strzałem głową.
Pewnie mógłby w tym meczu strzelać z połowy boiska i jest duże prawdopodobieństwo żeby "wpadło".

Mecz żywy, ciekawy, piękna pogoda, no i najważniejsze - aż 5 bramek. I o to idzie .

Komentatorzy:
---  on ( Świerczok) ma świadomość, żę nikt go nie dotknie. Jak go dotknie to wyleci z boiska (????)
--  Sierpina, mądry zwód ciałem

Lechia-Piast 3-1
widzów  1 106 ( maławo jak na mecz z liderem)

Ciekawie się zapowiadało, bo każdy chyba zadawał sobie pytanie " czy Piast tak na poważnie w kryzysie"?
Pierwsza połowa zdecydowanie dla Lechii. Byli lepsi na całym boisku ( no może oprócz bramkarza, bo Szmatuła mimo wpuszczenia 2 bramek bardzo dobrze bronił).
Druga połowa ( od  48') to gra w 10/11.
Niewiele z tego wynikało , a bramka dla Piasta zdecydowanie po błędzie Budziłka.
Zresztą siły się wyrównały pod koniec meczu ( w 83') i wtedy Lechia "dołożyła bramkę".
Mieliśmy "zawodnika meczu" . Był nim Michał Mak ( Lechia) - bardzo szybki, mijający rywali dryblingiem, rozgrywający, strzelający bramę po super kontrze ( bieg z piłką ze swojej połowy boiska - przypomniał mi się podobny rajd Tonewa).
Tak jak myślałem.. Lechia nareszcie ma trenera, który nie kombinuje ze składem tylko "rozpędza drużynę do właściwej szybkości".! Przedostatni mecz w tzw. fazie podstawowej ( Legia-Lechia) może być baaaardzo ciekawy.
Do tego drugi mecz i następny "worek bramek".
A Piast? Piast przeciętnie, z gry mogli mieć co najwyżej remis. Bilans "piastunek" - 3 mecze = 2 punkty !

---  widać tego większego zęba u Piasta ( początek 2 połowy meczu)
--   Flavio domaga się faulu

Wisła-Podbeskidzie  1-2
widzów  10 057

Właśnie na ten mecz dzisiaj czekałem.
Z paru powodów. By zobaczyć w akcji Rafała Wolskiego, by przekonać się (tak/nie) czy to Wisła jest kandydatem do spadku, by zobaczyć Podbeskidzie, które tak mocno zlało Lecha. Przecież i oni i Wisła walczą by nie spaść z ligi !

A co dostałem ?
To co można było przewidzieć ( bo tak gra Wisła od dawna) czyli pierwsze 25-30 minut naprawdę szybko, składnie i z okazjami bramkowymi, całkowicie panując nad wydarzeniami na boisku.
Typowe, bo w 2 połowie to rywal zaczął lepiej grać. Ręka Pietrzaka ( Wisła) tak widoczna, że ślepy by zobaczył. A Panowie Komentatorzy ( Węgrzyn) zastanawiali się, była/nie była?
Była "jak psi huj" i gdyby sędzia nie odgwizdał powinien dostać od Podbeskidzia w przencie białą laskę i czarne okulary.
Remis i już zupełnie z Wisły "zeszło powietrze".
 Ja się zastanawiam kto ściągał z powrotem, z Pogoni ,do Krakowa Małeckiego.
Drugie zdziwienie , że grę Podbeskidzia trzymał "Możdżu" (tak, tak). Grał jako "góralski plejmejker" i nieźle sobie radził.
Potem (słynna) kontra i Podbeskidzie wygrywa 1-2.
Znowu pokazuje się że gadanie  "na papierze są mocni" (Wisła) warte akurat tego papieru kiedy nim się wyciera zadek.