piątek, 30 sierpnia 2013

WZIĘLI MNIE Z ZASKOCZENIA

Wzięli mnie z zaskoczenia .
Uległ zmianie termin rozgrywania pierwszego meczu w piątek. Dotychczas był o 18:00 teraz zmieniono na 15:30 a drugi zamiast 20:30 grany jest w piątek o 18:00.

Tym sposobem nie oglądałem wygranej KGHM. Wygranej ,której oczekiwałem od paru kolejek , a teraz typując Ruch "dostałem niespodziankę".
KGHM ograł w Chorzowie nieżle (ale nie wybitnie) grający Ruch i to wyrażnie bo 0-2.
Będę musiał sobie obie bramki "odpalić" z powtórek ( drugą strzelił grający  już w KGHM Arek Piech).
Swoją drogą dziwne ,że nie wyciągnal po niego ręki Lech który onegdaj miał "w planach" transfer Piecha na Bułgarską.
Szkoda bo Piech wniósłby w grę Lecha tak potrzebny "pierwiastek szaleństwa", no i pewnie strzeliłby parę bramek.

Drugi mecz oglądnąłem
Lechia-GZabrze  1-1

Pierwsza połowa to "darcie gęby od ucha do ucha" - z nudów.
Królował pressing, zawężanie pola gry, agresywne doskakiwanie na połowie rywala,. A ponieważ tak grały OBIE drużyny to chyba  dalszego komentarza nie trzeba.

Druga połowa podobna do chwili, gdy nieco z przypadku ładną bramkę strzelił Górnik (Przybylski).
To bylo gdzieś koło 70 minuty i to wyrażnie rozruszało mecz.
Lechia wyrównała po karnym za rękę na polu karnym. Rozbawiły mnie komantarze "ekspertów" z Canal+ zastanawiających się czy "ręka była zamierzona". Powiem tyle ,że gość miał ręke ODSTAWIONĄ od tułowia i PRZESZKADZAŁ rywalowi. I tyle powinno wystarczyć.
Ręka to ręka!
Do tego obowiązkowa żółta kartka dla machającego łapami Gancarczyka, który ( a jakże) kwestionował decyzję sędziego.
Czyli normalka.
Na remisie 1-1 się zresztą skończyło

Komentatorzy:
- Piłka podana na prawą stronę, tam jest niewidoczny w tym meczu Olkowski
- Obaj zawodnicy pracują rękami
- Dawidowski i Madera nie potrafili przeciąć piłki
- Z każdym kontaktem z piłką Przybylski podoba mi się coraz bardziej ( no, no,no... ujawnił się kochający inaczej..... he he he he)
- Jeśli chodzi o poziom gry to nie schodzicie poniżej pewnego poziomu (pomeczowy wywiad z Przybylskim,graczem GZabrze.... jak dla mnie wręcz epokowe stwierdzenie komentatora !!)

Z iinej mańki
Kownacki powolany do kadry U-19  (Dawid ma 16 lat!).. I tu zastanawiam się czy te "wojaże"  ( niedawno grał na Turnieju Syrenki- strzelił tam 3 bramki) nie wyjdą mu bokiem. Nic na przykład nie zyskiwał onegdaj sytematycznie powoływany do U-... Kamiński, Możdżeń ( ten szczególnie). Obaj wręcz mówili, że to przeszkadza im w grze w Lechu bo... co oczywiste, co chwilę gdzieś jadą, nie ma ich na treningach klubowych.
Co prawda Pan Nieomylny Rumak ( w skrócie PNR) mówi że dla Kownackiego Ekstraklasa to za szybka gra.
No tak Panie Rumak - ten "niewydolny i słabowity" chłopczyk grywa w 3 lidze z "artystami futbolu" niekeidy takimi grubo po 30-tce. I tam (gdzie gra wolniejsza, a co tu ma do rzeczy wiek?) STREZLA BRAMKI wyzywając na pojedynki "kowali i rzeżników" 3 ligowych ( wiem jak tam się gra bo grałem z takimi "wirtuozami piłki"). No to czego ma tam się nauczyć młody Kownacki? Chronić nogi by mu ktoś "dynamicznym wślizgiem" ich nie połamał?
Na razie Kownacki "podróżuje" z jednego turnieju na następny pogrywając w przerwach w 3 lidze.
Oj PNR  w sprawie Kownackiego po prostu Panie Nie Pierdol Pan Głupot!

Dla rozbawienia dodam cytat ze strony oficjalnej PZPN o zebraniu zawodników kadry U-19 cyt
 " Trener Marcin Sasal powołał 22 zawodników na konsultację szkoleniową połączoną z dwumeczem ze Słowacją. Zgrupowanie rozpocznie się 3 września, a zakończy 13 września.
Zbiórka zawodników nastąpi w dniu 3 września 2013 o godzinie 18:00 przy kasie nr. 1 w holu Dworca Centralnego PKP w Warszawie."
(podkreślenie moje).

Czujecie bluesa?
 Kadra zbiera się przy kasie na Dworcu Głównym? No nieeeee. Normalnie "wieś śpiewa i tańczy". !

PS;  Kto nie ogląda meczu Bayern-Chelsea (superpuchar) niech żałuje.
 Na razie, po 90 minutach meczu remis 1-1 i... dogrywka!
A w niej na początku (grając w 10 na 11) dogrywki bramkę strzela... gracz Chelsea (Eden Hazard).
I jak zwykle.... Chelsea grała, broniła się i parę SEKUND przed KOŃCEM DOGRYWKI Niemcy wyrównali (Martinez..... Niemiec,,,, ha ha ha ha).
To i mamy KARNE :
Najpierw Bayern/potem Chelsea

Alaba-1,David Luiz-1, Kroos-1, Oscar-1,Lahm-1, Lampard-1, Ribery-1,
A.Cole-1, Shakiri-1, Lukaku- strzał za słaby i w środek bramki,Neuer broni OSTATNI KARNY !
Co za mecz, co za SCENARIUSZ meczu!
 Wygrał Bayern- trenera  Guardioli ( lubię tego trenera więc i kibicowałem Niemcom).
Koniec meczu o 23:30!