czwartek, 12 grudnia 2019

czwartek -LE - LECHICKIE PODTEKSTY

Mam dzisiaj jakieś "deja vu".
Wczoraj Ajax wygrywając w LM awansowałby do fazy pogrupowej . No i przegrał 0-1 i padł! Będzie ( o zgrozo) grać w LEuropy!

Dzisiaj podobna sytuacja.
Oglądałem mecz  Dynamo Kijów- Lugano (grupa B LE).
Dlaczego oglądałem Dynamo
1- grał Kendzi i Kadar ( na stoperze). Grali jak grali, ani super ani żle.
2- Ukraina robi furorę ( Mistrz Świata 2019 U-20, awans bez problemu do ME 2020 drużyn dorosłych z trenerem Szewczenko!).

I podobnie jak wczoraj Ajax i tu Dynamo musiało WYGRAĆ ( z tym że grali z ostatnią drużyną tej grupy, drużyną która ugrała zaledwie dwa remisy!).  W meczu Ajax-Valencia Hiszpanie strzelili na 0-1 w 24 minucie i wygrali broniąc się od tej chwili i "po polsku czekając na błąd rywala"..
Z Dynamem Lugano strzeliło w 45 minucie i o mały figiel broniąc się jedynie, od tej chwili , nie wygrałoby. Mieli chłopaki pecha ,bo najlepszy w Dynamie Cygankow strzelił jak z armaty dopiero w 94 minucie , gwizdek i mecz skończył się remisem 1-1. Remisem, który ( przy wygraniu Malmoe FF na wyjeżdzie z BK Kopenhaga 0-1 , bramka z samobója) nic Kijowianom nie dał.
Odpadli zajmując 3 miejsce w grupie "B"  LE.

A piszę o Malmoe ,bo ponoć Szwedzi są mocno zainteresowani Gytkjaerem  już teraz, w zimie. Jak awansowali do wiosennych gier LE to tym bardziej będą mieli ciśnienie na transfer Christiana.
Który to transfer być może spowodowałby "efekt domina" i (jak wyczytałem) kupienie z 1 ligowej Olimpii Grudziądz napastnika Omrana Haydarego. Albo wręcz włączenie w grę czekającego Tomczyka. Choć i tu krążą plotki o  odejściu Pawki do.....ŁKS.

To wszystko (Haydary/Tomczyk) zależy od transferu Gytkjaera już teraz, zimą.

Tak więc jeden niby nieważny dla kibola Lecha mecz w Kijowie, a tyle ciekawych rzeczy  "na uboczu".