środa, 11 grudnia 2019

SCIĄGA Z LM (grudniowy wtorek)

Dzisiaj okazja by zobaczyć  ile brakuje Lechowi ( innym polskim zespołom) do gry w LM.
Nie będę trzymał Was w napięciu - brakuje lat świetlnych.
Mocni są coraz mocniejsi .

Na przykład dzisiaj Barcelona grając w składzie który komentatorzy SKY nazwali "Baby Barcelona" ograła na San Siro Inter Mediolan (1-2) i to wcale nie fuksem.
Inter będzie grał w... LE , wyprzedzony jeszcze przez BVB, a komentator mecz i skład Barcy skomentował malowniczo :  "NO MESSI, NO MERCY" ( czyli : nie ma Messiego, nie ma litości")

Niespodzianką i to sporą była przegrana u siebie  Ajaxu 0-1 ( gol już w 24') . Co przesunęło go na 3 miejsce w tabelce i grę w....LE.
Ajax miał w 70 minucie meczu posiadanie piłki 70% Valencia 30% ! Valencia grała całą 2 połowę wybijając piłkę  byle dalej i dała radę. Spuszczenie Ajaxu do LE to chyba największa niespodzianka  "fazy grupowej".

RB Salzburg z Halandem nie dał rady u siebie Liverpoolowi , który zresztą marnował  kolejne "setki" ( Mane, Salah) będąc zespołem wyrażnie lepszym.

Napoli dało radę. Milik strzelił hat-tricka, ale litości. Pierwsza bramka to taka którą strzeliłby Żamaletdinow ( choć....może nie...ha ha ha). Potem z gry = OK no i karny!
Taki  "kulawy" ten hattrick, sami zobaczycie.

Te 4 mecze oglądałem przeplatając jeden drugim.

JUTRO

Z powtórek goli ( oglądałem na SKY ) polecam:
- super bramę Salaha na 0-2, z niewiarygodnie malutkiego kąta i sporej odległości od bramki.
- genialny samobój piętką w okienko na 3-0 obrońcy Zenita Petersburg ( przegrali właśnie 3-0)
- gol  na 1-2 ( było 0-2) w meczu Lyon-RB Lipsk. Zawinięta piłeczka prosto w okienko.

Powtórki , skróty meczów, będą po jutrzejszych meczach LM  na portalu    http://sport.tvp.pl/45624240/pilka-nozna-liga-mistrzow-skroty-meczow-6-kolejki   o godz 22:55.