sobota, 21 grudnia 2019

CIEKAWIE BO NA ŚWIĘTA

Betoniarze - Jasna Góra czyli Lechia-Raków  0-3

Wyrwałem się z kuchni ( pomagam bo tak trzeba!) na ostatnie 20 minut meczu w Gdańsku.

No kurde, nie żałowałem.
No bo popatrzcie:
1- od 1 minuty ( sprawdziłem!) grał Michał Skóraś. Co ważne dogrywa do końca meczu no i co najważniejsze dla nas i niego - STRZELA KISTĘ w 82' ( było wtedy 0-2!). Myślę że to wypożyczenie ( do Rakowa, do trenera Papszuna) to było najlepsze w historii wypożyczeń ( po wypożyczeniu oczywiście Gumy do Podbeskidzia czy Bednarka do Łęcznej do Szatałowa który pogonił mu kota).
Skóraś elegancko pożegnał się z Rakowem i teraz wraca i mam nadzieję że wzorem Gumy,Józia (też był wypożyczony do GKS Tychy) i Bednarka da radę i nawet zrobi więcej. Trzymam za niego kciuki od juniorów starszych ( był z nimi MPolski+Sobol+Norkowski+Zimmer. To ci co im kibicuję cały czas).
Czyli piątka dla Skórasia

2- przegrali Betoniarze . Drużyna  - "mocny kandydat na MPolski" he he he he.
I przegrali prawidłowo ,bo Raków szczególnie pod koniec meczu grał super. Mądrze w obronie gdy Lechia to był jedynie "bieg i dośrodkowanie" gdy na środku obrony rywali trzech stoperów po 1,90 wzrostu! Do tego częstochowianie po prostu dobrze grali  i widać ,że jednak ( a pamiętam jak skazywałem ich na spadek) to inni , a nie Raków będą trzęśli dupą pod koniec sezonu.

3- oceniając wczorajszy mecz byłem tylko zły ,bo Lech strzelał niecelnie ,a grał niezgorzej .               I widać ,że przeczułem ,nie napinając się, porażki - uwaga,uwaga - Cwelki, Paprykarzy i Malinowych Nosów no i teraz Betoniarzy.
Spokojnie.

4- Wielki Piłkarz Gajos spadł z boiska w 71 minucie a "wariat-idiota" Peszko faulował na żółtą kartkę i dał karnego Rakowowi.

Teraz czekam na wyniki meczów Płock-Piast i Zabrze-Jaga.
..... Piast przegrał , Jaga przegrała.
Jak widać na tabelce poniżej zdobycie 1 pkt. przez Lecha ( a mieli  ogromną przewagę!) to jest COŚ akurat w tej kolejce. JEDEN punkt zarobiony do Wszystkich zespołów wyprzedzających Lecha( oprócz Cracovii która dodała 2 pkt do przewagi).

Jak widać "NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE"....   :-)
Kolejorz wbrew tym co wróżyli walkę o utrzymanie jest w tabeli na miejscu....5!

PS:

Przeczytałem że Legła ma 30 milionów w plecy ( do pilnego zapłacenia), ale się nie łamią bo liczą na.... 15 Mln € ze sprzedaży Niezgody+ Majeckiego+Karbownika .
A tom się uśmiał.
Za bramkarza ktory jest jedynie bramkarzyną w nędznej polskiej lidze "piątka"? Bo tyle musiałoby być skoro Niezgoda wyceniony na max 5-tkę. I do  tego musiałaby być  5-tka za młodego "no nejma" klasy Kuby Kamińskiego (z Lecha)! Jak tak sobie liczą w Wawie (5+5+5) to gratulacje. Ponoć optymistom żyje się lepiej  :-)

Żeby nie było ,że zmyślam - to cytuję art ze sport.tv.pl :
"Najbliższy rok również będzie upływał pod znakiem sprzedaży zawodników. W kolejce do transferu czekają Radosław Majecki, Michał Karbownik oraz Jarosław Niezgoda. Za całą trójkę stołeczny klub może zarobić przynajmniej piętnaście milionów euro." oraz "Przychody Legii względem poprzedniego rozliczenia (do 30 czerwca 2018 roku) spadły ze 110 mln złotych do 92,7 mln złotych. Zwiększyły się za to zobowiązania wicemistrzów Polski. Zliczając je wszystkie, Legia jest winna różnym podmiotom 157 mln złotych."