sobota, 21 października 2017

SOBOTA-EKSTRAKLASA (prawie) LIVE ( Nieciecza, Szczecin)

Sandecja ( w Niecieczy) - Cracovia  1-1

Sędziują Japończycy.
Piszę o tym na początku, bo wiemy że jest to istotny "słaby" element kiedy  na boku boiska... trener Probierz. Gościu uwielbiający dyskusje z sędziami, a tu... kłócić się po japońsku? po angielsku? Trochę byłoby to bez sensu. Zatem Probierz cokolwiek zdezorientowany i skonsternowany.

Mecz jak mecz. Musiałbym się wysilić mocno by Was przekonać, że  był to mecz " w skali meczy piątkowych".
Nie ta "klasa piłkarska". Ot dwie drużyny nie mające "prawa" przekraczać środka tabeli. Ich miejsce w tzw "dolnej ósemce". I na tyle o meczu.

W międzyczasie grała Odra Opole- TPS Podbeskidzie.
Oczywiście piszę to ze względu na Tomczyka grającego "u górali".
Pawka znowu strzelił ( 6 minuta) i ma już 6 bramkę w barwach Podbeskidzia. Przyzwoity bilans mając na uwadze że w kilku meczach nie grał przez pełne 90 minut.
Halo Bjelica...
Sam mecz skończył się.... następnym remisem ( było 2-2)... czyżby następne mecze które będę oglądał ( Pogoń,Lech) to będą też remisy?

Pogoń - Bruk Bet  2-3 !

Bartosz Śpiączka to facet o którym po poprzednim sezonie mówiło się że może być w Lechu. Były to tzw "mgliste ploty", ale były. Tenże Śpiączka dobrze pogrywał sobie w Łęcznej gdzie w 67 meczach strzelił 19 bramek. Prawie wyrabiał "statystyczną normę napastnika w sezonie" czyli 10 bramek na sezon.
Piszę też bo to  chłop z Wielkopolski ( grywał w Rakoniewicach, Tomyślu, Grodzisku Wlkp. między innymi). Pamiętam że Goal był zwolennikiem tego "gracza". Na razie Śpiączka ma bilans podobny do NBN czyli ZERO BRAMEK. Dziwne to bo przecież obok Gutkovskisa jest tak naprawdę jedynym napadziorem Termalicy.

Grają- Murawski, Drygas,Formella i z drugiej strony Szymon Pawłowski.
I następny Węgier (Gyurcso) na ławce! Coś MUSI być nie tak z tymi Węgrami . Nie lubią pierogów, bigosu? Polskie kobiety się nie podobają? Wódka  niedobra?

Paprykarze dzisiaj "grają o życie".
Toną!
 Przed meczem, w wirtualnej tabeli są OSTATNI ! Robi się ciekawie koło Pana Ciepłe Kluchy Macieja S.

Do tego... ręka stopera Termalicy i karny , a potem ten sam stoper strzela bramę wyrównując na 2-2. Ekstraliga, nie ma co.
Generalnie moja pełna satysfakcja, bo tzw "komentatorzy eksperci"robili z Pogoni "super drużynę" a tu... kaszana. Ciekawe czy to już dzisiaj Skorża się pakuje czy "dalej będzie prowadził  bar z paprykarzem" ?

Dobra:
Grał wypożyczony Formella - no grał, był, biegał , zdjęty w 2 połowie
Grał wypożyczony Pawłowski - on dalej  " utrzymuje równą ... niską formę", zdjęty w 2 połowie

Komentatorzy (beznadziejni- Wojciech Jagoda !)

-- to było 40 sekund Kuby Piotrowskiego
-- nie wszystko Piotrowskiemu wychodzi plus dla niego ,że się nie chowa
-- wściekły atak całej trójki środkowych pomocników
-- nagle portowcy sobie przypomnieli że potrafią grać w piłkę
-- zabrakło tu takiej wytrawności Formelli... Wszystkiego !
-- Spiączka zawsze tak kończy mecz w Szczecinie, zawsze na wyczerpanej bateriii.. pusto w baku