PO 1 KOLEJCE -Lech miszczem

Lech-Piast  4-0
widzów; kilkunastu
sędzia:Gil

Mecz obejrzałem od 62 minuty, po sprytnym zmyleniu pogoni i oderwaniu sie od stołu na trawie.
Nie powiem, skrzydełka wyśmienite, surówka boska, piwo zimne.
 Ale dałem rady!
Wpadłem odpaliłem przekaz i odetchnąłem z ulgą... było już 2-0.
Potem tylko wkurwienie ,bo ze 3 razy Canal+ przerywał transmisję na 2-3 minuty przypominając nam znaną z "komuny" tablicę " Przepraszamy za usterki".
W kibolach  puszczane w tym czasie  kretynskie korporacyjne filmiki musiały powodować niebezpieczny wzrost temperatury "pod kopułą". Szczęściem wynik był "czysty" ( wspomniane 2-0) a Piast tradycyjnie słabo/silny.
"Dzięki Canal+" nie zobaczyłem 3-ciej bramki oraz "zostało ogryzione " ostatnie 5 minut meczu, po prostu transmisję WYŁĄCZONO!
Skandal, granda i ulga, że trafiło to na mnie tylko przez ostatnie 27 minut.
Sędzia Gil nie mógł gwizdnąć karnego przeciw Lechowi ( nie było "z czego") za to bezlitośnie "kartkował" graczy Lecha i za przewinienia których nie gwizdał graczom Piasta.
I tak aż 3 Lechitów dostało "wirtualne kartki"
Wyniku komentować nijak, ale jest radość że Ubiparip strzelił 3 bramki. Gość na którego już położyłem krzyżyk, a tu takie Zmartwychwstanie.
 Jak będzie tak dalej z Ubiparipem to chyba przestanę oceniać graczy.
Na razie usłyszałem od Formelli (po meczu udzielił wywiadu) "- jak będę tak grał to następną szansę dostanę za półtora roku". A miał czas by się pokazać bo biegał od 1 minuty, do bodajże 60'.
I tu powtórzę - jak gracz dobrze/ żle wejdzie do zespołu/do gry tak i potem długo to się będzie za nim ciągnąć.
Dobrze wchodzili- Lewy, Peszko, Rudi, Drygi, Kownaś, Maniek, Jasiu,Możdżu ( ale też go już nie ma) Gery, Hama, Kebab.
Żle wchodzili - Vojo, Formella, Heniek ( w debiucie samobój z GKS Bełchatów i przegrana w Poznaniu 2-3), teraz Wilusz ( samobój, zawalona bramka z Nomme), Claasen ( ale go już nie ma), Teo.
Z tej grupki "wyrobili się" Teo ( no za bramy) i Heniek ( za całokształt).

Czyli Formella "zafundował " sobie ławeczkę, no chyba że Lech będzie grywać i w LE,Extra i PP.
Ale jak tak dalej będzie to go "kibole zeżrą".

Wieczorem " Canal+ Extra", a w nim bardzo fajnie gadający Bartłomiej Pawłowski ( tak ten z Malagi a teraz Lechia). Przyjemnie się go słuchało.
 I na koniec programu - 11 kolejki a w niej......  3 graczy Lecha ( Vojo, Heniu, Jasiek) i 2 byłych graczy ( Muraś i Ślusarz).Ot taka ciekawostka.

Dziś  Górnik Zabrze- Cracovia  2-0
widzów - 3000
sędzia- Raczkowski

Kolejny upalny mecz.
Kolejny mecz ligowy  z drużynami praktycznie bez zmian na plus . Na minus- Górnik -brak Olkowskiego,Nakoulmy, Craxa- brak Ntibazonkizy. Choć na plus dodałbym nowego trenera w Krakowie czyli Padolińskiego ( były trener super radzącego sobi w 1 lidze Znicza Pruszkow z którego wziął ze sobą króla strzelców 1 ligi- Zjawińskiego).
Myślałem o remisie. Wyszła "remisowa wygrana Górnika".
Z kolejnych personaliów - Drewniak wszedł na boisko dopiero koło 76'. Dąbrowski ( def pomocnik Craxy o którego domagali sie kibole Lecha) zagrał bardzo przeciętnie.
Najlepsi na boisku- Madej (Górnik), Pilarz (bramkarz Craxy).