czwartek, 18 lipca 2019

WYPADEK NA PASACH = ot taki suchar ;-)

No tak Cracovia zaczyna od strzelenia bramki i to już w 2 minucie.
Powiem tak.
I na MŚ U-21 czy na MŚ kobiet ,a także wczoraj w meczu Piasta widziałem mecze kiedy drużyny prowadziły 1-0 i "ginęły" od tej bramki, przegrywając i to często w końcówce meczów kiedy drużyna prowadząca już "patrzyła na zegar" i cyk bramka,  a za chwilę druga i klopsik.

Mus więc strzelić drugą bramkę, bo wtedy pewnie będzie z górki.
Co mnie dziwi, a niekoniecznie zaskakuje to fakt że w 11 ce meczowej "pasów" jest zaledwie TRZECH Polaków ( Gol,Dąbrowski,Helik).
Dziwi mnie , że nie gra lewy obrońca Pestka , który tak dobrze pokazał się w u-21, a jest nawet.... poza kadrą meczową!. Dziwi mnie to i nie dziwi, bo wiemy jaki to "fantazyjny i przekorny" Probierz mający w sumie w pogardzie "polską jakość". Zresztą podobnie wypowiada się o "polskiej kopanej" właściciel Filipiak dla którego ( być może to i prawda) polscy kopacze przepłaceni i przecenieni jako piłkarze.I po prostu "do kupienia" są za drodzy !
Pewnie to i normalny i ogólny klubowy pogląd i podejście do graczy jeśli widzi się jak wyglądały przed obecnym sezonem transfery w Extra .
A były to w większości transfery graczy z zagranicy.

1 połowa

No i mamy po strzelonej bramce  to co "krakowskie probierzowskie" czyli walka/walka. Bieganina i prościzna czyli długa do przodu. Bez ozdobników , bo przecież w środku "artyści" czyli Gol i Dąbrowski ( pisałem o tym  pisząc o pierwszym meczu).
Jak powiedział komentator ( Strejlau) to taki "mur" przed obrońcami. I to jest prawda.
"Artyzmem" zajmują się obcokrajowcy pchający szybko piłkę do przodu.
Bramka padła zresztą po dłuuugim zagraniu, bez robienia koronek i strzał na 2 tempa.

2 połowa

No jaja. Cracovia strzela przecież bramkę w 2 minucie 1 połowy, a Dunajska Streda w.....2 minucie 2 połowy ( w 47 minucie meczu).
A zarówno bramka Craxy jak i rywali bardzo fajne !
I już w 2 połowie pary mniej i Słowacy grając W PIŁKĘ mają 2 okazje bramkowe na 1-2. Niestety, polska ligowa to przede wszystkim BIEGANINA. Kiedy pary braknie to "grają Hiszpanie z polską u-21". Ale co tu gadać, nie odkrywam jako pierwszy, że ziemia jest okrągła....

dogrywka

Fajnie bo nie będzie kusić mnie oglądanie Cwelki ( a zresztą i tak nie planowałem bo i po co).
No i granie w piłkę , grając w piłkę się sprawdza. Centymetry ( liczenie na wzrost i wrzutki) i waga gracza to o deczko za mało.No chyba, że w naszej "siłowej" lidze (patrz- wymusił faul, dobrze gra ciałem, zadecydował stały fragment gry, czekali na błąd rywala).
I tradycyjnie ( w tym meczu) następna bramka na samym początku dogrywki, bo dla Słowaków na 1-2 w.... 93 minucie!

Remis 2-2 po samobóju który przypisano Satce a w rzeczywistości strzelił ktoś inny (ciekawostka) promuje Słowaków.

I sprawdziło się po końcowym gwizdku sędziego co napisałem na początku czyli że bramka strzelona w pierwszych minutach meczu najczęściej " się mści" na tych co tak wcześnie "witają się z gąską".

Komentatorzy w formie (czyli mój ulubiony i barwnyStrejlau tak różny na plus od pierdoły pseudo - "Z Wykorzystaniem" - Szpakowskiego!).

Nerwy są tutaj stargane w jednej i drugiej drużynie - słodziutki komentarz   Strejlaua.
Pesković operuje na 12 metrze od bramki, taka jest teraz rola bramkarza.
Zobacz, szukanie centymetrowych sytuacji.