piątek, 15 lutego 2019

0-4 ---- JAK SIĘ TU NIE CIESZYĆ... polska ligowa drużyna wygrała.... ;-)

Oficjalna strona Lecha PO meczu z KGHM i przed meczem z Piastem cyt" Pierwsze śliwki robaczywki". No tak... a jakie te drugie? Cały koszyk robaczywych?

Piast-Lech  0-4 (tłumy w Gliwicach - 4 608 osób!)

Ciśnie mi się do głowy pytanie : "Jak słaby musi być Goutas skoro wygrywa z nim i Janicki i De Marco i Vujafujara i Rogne".
I następne : "Kto go znalazł i namówił Decydentów by go brać"?
Reszta składu Lecha bez komentarza ,bo nic mądrego  się nie powie, gdy wybiega na boisko gość który ma sił do gry na 15-20 minut gry - po przepracowaniu CAŁEGO obozu przygotowawczego (Jevtić Darko). Czyli pytanie- co on kurna robił w Turcji i po co ta "kupa pomagierów" która i tak "nie upilnowała" Jevtića?

Jak widzicie brak tu porównań pozytywnych, ale tylko negatywne.
Przed meczem stawiałem 4-0 dla.... Piasta ( są dowody, mój SMS do kumpla z godziny 20:27!).

1 połowa

Nie połówa.. tylko piwo.
Starczy ,bo szkoda bejmów na "taki mecz" i marnowania procentów.
Mecz o temperaturze letniej. Bez emocji, bez spięć pod bramką .
Mamy chyba jednak następną "nowinkę taktyczną Nawałki" bo... Janicki przy golu krył... Burića!
Nawałka mnie zdumiewa, naprawdę!

Do Wasyla nie mam pretensji bo pamiętam "nieco podobną" bramkę Szarmacha z Argentyną (Włochami?). Parzyszek wyższy, wszedł fajnie, dynamicznie i wygrał pozycję i tyle. Takie rzeczy się zdarzają.
Oprócz tego Lech w "ataku pozycyjnym" czyli podają sobie piłkę obrońcy NA SWOJEJ POŁOWIE. To po prostu  klasyka lechicka ( Urban,Bjelica,Djuka i tradycję podtrzymuje geniusz taktyki-Nawałka).
Brawo, to się nazywa "budowanie tożsamości i charakteru zespołu".
Ten zespół ma charakter... pizdowaty!
No ale... jest jeszcze szansa... na drugie piwo!

2 połowa

Zaczyna się fajnie ,bo JEDEN, JEDYNY kibic krzyczy z trybun.. Kolejorz, Kolejorz, Kolejorz. JEDEN (słownie)!
A kończy się też fajnie kiedy pamięta się to co powiedzieli Burić i Geniusz Nawałka przed tym meczem: ( zagramy LEPIEJ niż z Lubinem).
Co za ciekawa matematyka piłkarska : wynik 1-2 jest GORSZY od 0-4 !
No jakich to ja odkryć matematycznych dożyłem. A co będzie dalej? Żal nie doczekać  :-)

Kostewycz jak uparty muł dośrodkowuje do rywali.
Jevtić "kieruje".... rowerem?
Co ciekawe i zastanawiające najcelniej podaje...Janicki !
Gajos przy stanie 0-3 "wzmacnia atak drużyny" czy "zabezpiecza korzystny wynik'?
Trenerowi pozostaje do "oglądania i oceny" - Letniowski i Marchwiński i "może wróci" Pleśnierowicz wzmacniając środek obrony.
Wybaczcie i ja już tracę  rozum w tej gmatwaninie "wyczynów taktycznych".

Pani Krysi na trybunach niestety nie było ,bo POMOGŁABY Nawałce z jego licznym sztabem ( 7 osób + 2 analityków) LEPIEJ ustawić drużynę .Zabrakło twardej babskiej ręki i to było widać, bo ci z miękkimi fajami pewnie zrozumieliby babę i być może by się jej przestraszyli.