wtorek, 19 września 2017

TROCHĘ LECHA W PPOLSKI

Lech już nie gra w PPolski. Niestety.
Nie znaczy to, że nie ma w PP"akcentów lechickich".

Na przykład w meczu Drutex - Pogoń (przypominam..Drutex wyeliminował wcześniej z PP Lechię  wygrywając  1-0) ;
gra  Jakub Wilk. Znany nam doskonale, jeden z "graczy Smudy" z dobrych starych czasów. Wilk po Lechu grał :

Teraz "hasa" z numerem 7 na lewym skrzydle.Trochę mu "masy" przybyło, ale jakoś daje radę.

A w ogóle to związki Lecha z Drutexem ciekawe ,bo  grał tam -Klichowicz( były napastnik rezerw Lecha, trochę mi go było szkoda że nie dostał szans w pierwszej drużynie Kolejorza, miał "strzeleckiego nosa"), gra Jakóbowski ( skrzydłowy podobny w stylu gry do Jóżwiaka, w dzisiejszym meczu odpoczywa na ławie).Serafin - był prawie dwa sezony w Bytowie  ( był podstawowym graczem).
A najciekawsze to fakt, że "kiedyś" właścicel Drutexu p. Gierszewski "przymierzał się do kupna Lecha". Na dowód zrzucik.

I wcale to nie była tylko plotka rodem z "Pomponika" ,bo Gierszewski bejmy ma.

Sam mecz "typowy" czyli minimalna przewaga ekstraklasowców i jedna,jedyna ich okazja bramkowa ( słupek-Zwoliński po jego niemożebnym ,wcześniejszym , kiksowatym "strzale"). "Druciarze" nie gorsi w polu, wynik do przerwy 0-0.
Druga połowa i dalej 0-0 , dogrywka. He he he  no i karne.
Lechowi tylko wstyd, Drutex może przejść w karnych.!

W drugiej rundzie pierwszy karny obroniony przez bramkarza Bytowa, a sami swojego karnego strzelają!

Pięknie, po karnych Pogoń ODPADA... ha ha ha ha ha.

Podbeskidzie -Arka  1-2

Niestety Tomczyk na ławce  ,trzeba poczekać na zmiany w czasie meczu.
Poczekać trzeba było bardzo cierpliwie bo Pawka zagrał ostatnie 10 minut dogrywki.