Jagiellonia Białystok  Legia Warszawa-   1

Cracovia  Wisła Płock -  1

Ciekawe prawie wszystkie mecze, poza ostatnim.
Oczywiście ważny "mecz na noże" Jaga vs. CWKS.
Boję się o wynik meczu we Wrocku, bo kiepscy grają coraz lepiej wzmocnieni Robakiem.

Teraz o Pucharze Polski ( znowu dwie następne dogrywki!).

Górnik Zabrze-Sandecja  3-2
 (po dogrywce)

Tak naprawdę kibicuję OBYDWU zespołom ! I to z podobnego powodu!
Bardzo sobie cenię OBU szkoleniowców ( Brosz-Górnik, Mroczkowski-Sandecja). To trenerzy którzy w odróżnieniu od większości narzekających szkoleniowców "robią coś z niczego".
Górnik - bardzo młodzi piłkarze, praktycznie bez gwiazd, bo taki Angulo to nie "Gwiazdor" ,a człowiek robiący karierę właśnie w Górniku.
Sandecja - z 1 ligi awansowali i w zasadzie nie "wzmocnili się". Bo przecież taki Cetnarski ( z Cracovii) to jakie to wzmocnienie... żadne .

Niespodzianka... do tego, bo Górnik prowadził już 2-0 strzelając obie bramki w 2 połowie i był rozpędzony ,i niby miał strzelać dalej, a tu... pyk 2-1, pyk karny w 90 minucie i zrobiło się nagle 2-2.

Na razie to co oglądam w PPolski warte straty czasu  ... he he he.
Na razie trzeci mecz z kolei i... trzecia dogrywka !

Wynik wynikiem, ale zastanawia jedna sprawa.
Brosz gra JEDNYM SKŁADEM (podstawowym- jego sprawa), a Sandecja gra zespołem ,w którym brak SIEDMIU zawodników "podstawowych". Jakoś nie widać by Górnik "miażdżył" rywali więc ciekawe jak będą "górnicy" grali pod koniec sezonu.Kiedy ten "żelazny skład" się mocno wyeksploatuje.
A Sandecja?
Widocznie nie jest tak z nią żle jeśli chodzi o  kadrę zespołu , bo grali z Zabrzem jak równy z równym.
Sandecja przegrała , ale dla mnie Mroczkowski prowadzący zespół w swoim spokojnym stylu , wystawiając mocno rezerwowy skład, zagrał super !
Bo mecz mógł się podobać i nie chodzi tu o "piłkarskie fajerwerki", ale o EMOCJE .

Korona - GTS Wisła  1-0 (!!!)

I tu akcent lechicki ,bo "trzyma kistę" znany nam Pan Bramkarz Gostomski i daje radę !
W Kilecach emocji mniej ,bo Korona grała całą 2 połowę i dogrywkę w 10 ciu po dziwnej decyzji sędziego Przybyła ( ten facet to tragedia).
Patrzyłem na milicyjnych bo Lech będzie z nimi grał. Nie jest to piłkarska potęga.
A mecz dodał się do tych trzech WCZEŚNIEJSZYCH dogrywek.
Czyli cztery mecze = cztery dogrywki.
NIEZWYKŁE !
Czegoś takiego nie pamiętam.

Przyznam śmiałem się z nieudolności graczy Wisły. Ostatni przykład kiedy Sadlok ( reprezentant) wyrzucał piłkę z autu ,tak że piłka wypadła mu z rąk.

NIESAMOWITA sprawa ! -- Korona w CAŁYM meczu + dogrywka strzelała CELNIE JEDEN RAZ ( tak tak, jeden raz celnie w całym meczu !).
I wygrała !

Nasi  za granicą

Grała też serie A ( Linetty w podstawowej 11ce - zremisowali na łysola czyli 0-0), Kownacki nieodnotowany,  nie grał.
Kamiński poległ na wyjeżdzie 2-0. Grał od początku do końca.
Bednarek - nie grał ( Sothampton wygrało na wyjeżdzie 0-1)