Kiedy dzisiaj "starzy lechici' zawzięcie pykają "w dziada" młodzi lansują się w reptrezentacjach Under.

Fajnie, bo "kiszenie się w swoim sosie" nijak nie sprzyja rozwojowi piłkarza.
Gdy zwyczajowo całuje się "żonę/sympatię/fankę" (niepotrzebne skreślić) i rano jedzie się by zdążyć "na zwyczajowy autobus" na przykład do Nieiceczy, a potem "kopie się z koniem" ryzykując wstrząs mózgu lub pęknięcie kości śródstopia, albo co najmniej rozcięty łeb to macze "międzynarodowe" jawią się jako miły przerywnik w "barowej wyżerce ".

Oglądałem dotychczas DWA mecze:

1. u-17 czyli reprezentacja grająca w Pucharze Syrenki, mecz z Belgią.
Biegali tam lechici: Czyż ( jeden z najlepszych graczy meczu, żywy, błyskotliwy pomocnik,) , Pleśnierowicz (środkowy obrońca, kapitan tej kadry) , Karbownik (napastnik, też niezły) i znowu obrońca tym razem boczny  - Smajdor ( strzelił bramkę na 1-0).
Wszyscy "nasi" zagrali dobry mecz.
A zamieszczone niżej screeny z tego meczu  są trochę z rodzaju "poznajmy się" ,bo może Czyż, Smajdor, Pleśnierowicz to "przyszłość Lecha"... kto wie....

Jak kto chce może sobie odpalić CAŁY ten mecz z portalu PZPN "Łączy nas piłka". z materiału VIDEO " Puchar Syrenki (Polska Belgia) cały mecz"   https://www.laczynaspilka.pl/lista-filmow,1.html#

I drugi interesujący mnie mecz czyli

2. Eliminacje MEuropy u-21  Gruzja-Polska  ( awansuje zwycięzca grupy)

Tym razem transmisja była tylko na YouTube z TV gruzińskiej (dało się oglądać)
Znowu grali lechici co widać na przedmeczowym zestawieniu wyjściuowej 11-tki

No i wygrali 0-3.
A tak nawiasem mówiąc to chyba Boniek popełnił błąd dając na trenera ( na niedawne ME w Polsce) Marcina Dornę. To trener wręcz "wymarzony" dla młodych graczy ( takich 15-17 letnich).
Dla tych starszych trzeba "prawdziwego trenera" który powinien być jakości zbliżonej do trenera "dorosłej kadry".
Tu Czesław Miochniewicz mający duże doświadzczenie z drużynami ligowymi, gdzie musiał "trzymać w ryzach" tzw "Panow Piłkarzy" jest na bank LEPSZYM wyborem niż  "wychowawca młodzieży" M.Dorna ( zresztą obecnie został skierowany do opieki nad kadrą.... u-15 !).
Przecież to oczywiste że w dzisiejszym futbolu piłkarz 19-21 letni to JUŻ nie "piłkarski osesek" wymagający "zmieniania pieluch w przewie meczu" a piłkarz któremu jak trzeba należy się porządne "zjebanie w szatni" i zmiana choćby już w przerwie meczu.

Co ciekawer Michniewicz już przed swoim pierwszym meczem postawił sprawy jasno " Kownacki kapitanem i moją prawą ręką na boisku". Także zadeklarował chęc pracy na obiektach w Welkopolsce. Sprawy postawione jasno, bez ściemniania.
To pewnie zaprocentuje.
Zresztą już w Gryzji "jego zespół" miał przewagę CAŁY mecz. Nie było zbytniego zdenerwowania.
Polacy przeważali i było jasne kto "powinien wygrać mecz".
Tak się stało.
Dwie bramki Kownasia ( z karnego + głową po dośrodkowaniu) i bramka Kapustki ( fajnie brał w tej akcji Guma odciągając obrońców) i bezproblemowa (raczej) wygrana.

Wygrana pewna i bezproblemowa. Można się tylko zastanawiać jak grałaby "kadra na ME 2017 " pod wodzą "Czesia".

Następny mecz tej kadry w elME będzie 06 pażdziernika , w Polsxe, z Finlandią. i  10 listopada z Wyspami Owczymi, na wyjeżdzie.

Zapomniałbym... w 87 minucie wszedł na boisko "Pawka" Tomczyk. Mało minut dostał, ale "plamy nie dał".