Zatem logiczny wybór, słońce wygrało z meczem Ruch-Termalica.
Nie odpuściłem  dwóch następnych meczów; tego o 18:00 i 20:30.

Śląsk-Podbeskidzie  1-1
widzów  6 742

Rozumiem że przeciwnik, że wakacje ale taka mizeria, na takim wielkim molochu niecałe 7 tysięcy ... tradycyjnie pikniki we Wrocku nie dopisali.
Mecz nazwałbym kuriozalnym.
Pierwsza połowa to spora przewaga Śląska i wydawało się że ich wygrana jest jak w banku.
Prowadzili 1-0, mieli poprzeczki ( 3 razy), dostali karnego ( obronionego przez bramkarza rywali Zubasa- strzelał Paixao). Nic jednak z tego nie wynikało bo ( tradycyjnie) im dalej w mecz tym słabiej. Podbeskidzie miało swoje okazje ( super okazja Adu) i w końcu wdusiło bramkę z następnego w tym meczu karnego.
Jak dla mnie niespodzianka ,bo Podbeskidzie gra bardzo siermiężny futbol ,a jednak dało radę.
Akcent (były) lechicki - Pan Piłkarz Możdżeń (obecnie Podbeskidzie) cały mecz spędził na ławce ( gdzie jego miejsce..he he he).Konsekwentnie zjeżdża po równi pochyłej podobnie jak niegdyś Pan Piłkarz Kikut... powodzenia ...Panowie.

Cracovia-Jagiellonia 1-1
Widzów 8 127

Na ten mecz czekałem .
 Już pierwszą połowę osłodziły mi dwie niesamowite bramki. Powiało wielkim światem, bo strzały niezwykłej urody ( okienko -Wasiljew i piłka wchodzi po odbiciu od poprzeczki po strzale z 29 metrów-Budziński).
Warto sobie te bramki odpalić z powtórek!
Do tego nie było żadnych szachów piłkarskich tylko to od czego powinno się zaczynać wszystko w piłce- masę biegania w sporym tempie tak że 45 minut minęło jak z bicza strzelił. Do tego CELNE PODANIA !
Druga połowa nieco gorsza, ale walki, biegania, jakości wcale nie zabrakło i kibice nie żałowali wydanych pieniędzy na bilety. Kurde każdy właśnie ceni jak SIĘ DZIEJE  a nie tylko "przenoszenie ciężaru gry" i " stałych fragmentów gry" oraz "dobrej gry tyłem do bramki" oraz "posiadania piłki".
Generalnie nie zawiodłem się- grały jedne z NAJLEPSZYCH zespołow w naszej parciance.