środa, 21 maja 2014

35 CZYLI NIEDŁUGO KONIEC :-(

Stało się.
Teresa nie była w tym typowaniu najlepsza -.parafrazując- trafił się jej słabszy mecz, choć i tak pewnie dąży
do wygranej.
Opuścił nas .... co wyznaję ze smutkiem.... Mefju .
Nie wytypował 34 kolejki więc w pewnym sensie poszedł w ślady Goala.

6.Pablo= 52+2 = Mefju = 54

JUTRO już gra Ekstraklasa w układzie = czwartek+piątek = grupa spadkowa  sobota+niedziela= grupa mistrzowska.

Ciekawie dzieje się w 1 lidze
      Na meczu na szczycie tabeli PGE przegrywa z Dolcanem  2-1 ( dla Dolcanu 2 gole z karnych i to z karnych oczywistych). Do tego w 1 połowie Dolcan ma poprzeczkę,słupek, ale nie grają bracia Mak!
      No i ta pomoc PGE żal - Sawala, Baran Arkadiusz, Rachwał.... sami drwale!
      Kiedy w 2 połowie weszli Makowie od razu zaczął się "ruch na boisku". Skończyło się na 2-1 dla Dolcanu.
      Dlaczego nie grali od początku? Może dlatego że "już na wylocie" do innego klubu? Coś mówiło się o Lechu (bo zakusy Wisły raczej chyba bardziej medialne).

Drugi mecz to Arka-Pusazcza Niepołomice.
      Na razie jest 1-1.
      Ale sytuacja Arki słaba.
      Po 1- czerwona kartka dla jej gracza  w 31 ' po 2- schodzi główny playmaker Szwoch z podejrzeniem uszkodzenia kości piszczelowej po 3 - tracą w 47' (jeszcze w 1 połowie) bramkę a strzelają ją sobie sami (Adrian Budka i to tak jakby robił to specjalnie)
      .
      Druga połowa to nadzieja bo po asyście Ślusarza  Szubert w 54' wyrównuje na 1-1.
      Ale zaraz bo ... Puszcza w 58" prowadzi 1-2 i... Arka ( grając w 10) wyrównuje w 60'  na 2-2 po strzale Wojowskiego.
      To nie koniec karuzeli bo na 3-2 , w 63'  strzela znowu Szubert.
      A już Arka była "w czarnej dupie" .. parafrazując niedawną wypowiedż piłkarza ekstraklasowego.
      Zaraz dodam dalej
      Ano... potwierdzono że kość strzałkowa Szwocha ani nie pęknięta ani nie złamana, to dobra wiadomość dla Arki w perspektywie nadziei na Ekstraklasę!
      I mimo że sędzia (Pskit) przedłuża mecz do 94'38" to Arka grająca długo w 10 WYGRYWA.

Dobry mecz Ślusarza (asysta!).

Tabela 1 ligi jak niżej

Pozostały 3 mecze, 9 pkt do zgarnięcia i chyba Górnik Łęczna już poza zasięgiem rywali.
Będzie walka o to drugie miejsce  między Bełchatowem-Dolcanem-Arką. I w tej kolejności są szanse na  awans do Ekstraklasy !
Szkoda, w sumie, że nie ma meczu barażowego między 3 od końca drużyną Extra i 3 w tabeli drużyną 1 ligi.