Nareszcie.
Po tych wszystkich „wodotryskach europejskich” wracamy na ligowe trawniki.

Spodziewałem się że mecz KGHM - Jagiellonia 2-1 będzie żywym widowiskiem.
No powiem że ci co nie oglądali to mogą żałować.
Było to bardzo interesujące widowisko, gdzie lubinianie pokazali dobrą piłkę. Piszę szczególnie o nich bo mieli dużo sytuacji bramkowych. Pięknie jednak bronił Sowik z Jagi, którego interwencje  będą interwencjami kolejki. No nie było to „bronienie Częstochowy” o nie, ale dużo ruchu, dobra ligowa gra. Szczególnie w 1 połowie nie odstawała od niej Jaga, która jednak w 2 połowie po prostu spuchła.
Przypatrywałem się jak gra Costa. Ten który (ponoć) przymierzany do Lecha i nie podpisał przedłużenia kontraktu z KGHM. Powiem tak. Zagrał bardzo dobrze i w obronie i w ataku. To gracz podobny do Ceesaya, gdy ten gra dobrze. Takie dwa obronne skrzydła to byłoby co, bo Henriquez (niestety) robi coraz częściej wrażenie lekko ociężałego.
Teraz dobrze zaczęta kolejka aż się prosi o ciąg dalszy.
Jestem nieco rozczarowany bo do 92  minuty [!!!!]  był typowany przeze mnie remis.
Ale jeśli tak ma wyglądać ligowa gra to nie żałuję.

Komentatorzy również emocjonalnie „chrzcili mecz” i „wody z gazem nie żałowali”

Celne  10/7
Faule 9/10  (jakże mało i o to też chodzi!)
Żółte  1 / 2
Posiadanie piłki 53/47 – z tego widać ,że spotkanie było wyrównane

Podbeskidzie-Legia 1-2
No „srają się” się na maksa, że Legia ma „ZA DUŻO NAPASTNIKÓW”!
Ciekawe czy „Judasz” wybiegnie. No bo przecież „ma się rozwijać”!
No i ten „urodzony napastnik” rozwija się na prawej obronie! Ciekawy jestem jak pogra, bo pamiętam „eksperymenty” np. z Możdżeniem.

I tak minęła 1 połowa jako mecz walki. „Precyzji zabrakło” „gdyby przyjął”  i tak dalej.
Ani jedni ani drudzy tak za bardzo nie grali w piłkę, bardziej „walczyli o panowanie na boisku”.
Bilans+ 4 żółte kartki dla Podbeskidzia na 1 żółtą kartkę Legii.
Mecz na razie nie umywa się do meczu z 18 tej! Zero emocji, zero „grania w piłkę”, bo to „utrzymywanie się” Legii Mecz na razie nie umywa się do meczu z 18 tej! Zero emocji, zero „grania w piłkę”, bo to „utrzymywanie się” to czy jest to „gra w piłkę”?
Na razie to mecz z rzędu „meczów na gdyby” czyli –gdyby strzelił, gdyby trafił, gdyby przyjął, gdyby podał, gdyby minął, gdyby zagrał… celnie.
A komentatorzy :
- ależ to był strzał … zabrakło precyzji .. a przecież TO MIAŁA BYĆ BRAMKA, bo przecież Legia „ma potencjał” i „silną ławkę”! he he he
- siła i trajektoria  tego strzału  właściwa… zabrakło celności (komentator Wojciech Grzyb, tak ten były gracz Ruchu)… znowu kurde jakoś Ljubolja nie strzelił, a przecież ZASŁUŻYŁ… no Panowie, bez jaj.

No i koniec, Legia wygrała bo po prostu była lepsza.
Przyznam bezstronnie, że Bereszyński rozegrał dobry mecz.

Co do jutra jest problem.
Mam do wyboru o tej samej godzinie albo mecz Ruch-Śląsk, albo Schalke 04-Borussia Dortmund (sobota 15:30) , mam ogromny ból głowy na co się zdecydować.