czwartek, 20 lutego 2020

Liga Europy... minus Polska liga

Kiedy oglądam "wysiłki klubów Ekstraklasy" ( a oglądam coraz mniej meczów ligowych w kolejce) i potem ( jak wczoraj) mecz Tottenham-RB Lipsk ,albo wcześniejszy BVB-Paris SG to gdzieś tam mam cień nadziei, że jak nie LM to może LEuropy to jeszcze miejsce dla klubów z Polski.

Czwartek to rozgrywki w 1/16 LE ( czyli po  wyjściu z grup z dodatkiem spadkowiczów z LM np. Szachtar czy Ajax!).
Szukam jakiejś "słabszej pary "  i tak przelatuję to co dzisiaj będzie grane : 16 meczów x 2 zespoły = 32 kluby.
Kiedy czasem ( Rangers-Braga, Aaalkmar- Linzer ASK) wydaje się że są  "słabsze pary" ( zauważcie 2 pary na 16 !) to przecież nijak stawiać na którąś z "czołowych polskich drużyn" w meczu np Cracovia - Aalkmar.
No nijak się nie da.

No i trzeba byłoby sporo szczęścia w 1/16, by nie trafić na  którąś z grających jeszcze drużyn np : Sporting, Arsenal, FC Salzburg (!!!) ,Roma, wszystkie zespoły z Niemiec itp.

Czyli tak naprawdę ,na teraz ,nie ma najmniejszych szans by w tej europejskiej konfiguracji ( LM +LE) dało się zaistnieć w 1/16 tych rozgrywek! No ale co ja tu gadam, to taka oczywista oczywistość. Dość smutna kiedy czytam jak kitwaszą się kibole marząc "o transferach" i usilnie starają się znaleźć środek do "przemiany wody w wino".
Niestety cudu nie da się zrobić. Obecnie cuda w piłce to jak nasze  marzenie o wygraniu miliona w TOTKA , nie wypełniając kuponu TOTKA.

Ja będę  oglądał Ajax grający w Hiszpanii z Getafe, bo to ostatnia z okazji by patrzeć jak razem grają Ziyech, Tadić,de Beek. Z tego co wiem Ziyech odchodzi po sezonie do Chelsea za 40 Mln €.
Więc z Ajaxu "romantycznego" z sezonu 2018/2019 LM tak naprawdę pozostaną jedynie "ości" ( odeszli przed sezonem - de Ligt-Juve za 85 Mln €, de Jong-Barca za 75 Mln €, Dolberg- OGC Nice za 20 Mln €, Lasse Schone- Genua- za 1,5 , Sikgraven-Leverkusen za 5) To ci najbardziej znani.
To "wietrzenie klubu" robi wrażenie !. No i te skasowane bejmy (razem będzie 209 Mln € !!!!).

Wbrew pozorom para wcale nie taka "nierówna" - Getafe w tym sezonie ma dobry okres i jest w tabeli La Liga na.... 3 pozycji za Realem i Barceloną wyprzedzając takie potęgi jak Atletico, Sevilla, Villareal i Valencia !

Czyli gra lider Eredivisie z 3 zespołem La Liga.

1 połowa
Jak dla mnie zaskoczenie bo Ajax notuje - ZERO celnych strzałów. Getafe strzela ładną bramę i ma przewagę

2 połowa
W tej połówce niestety kopanina i myśl że Ajax gra jak nie Ajax, a jak Ajax wczoraj grał w Londynie ( z Tottenhamem) RB Lipsk (wygrał 0-1 a mógł i 0-3). Najlepiej o zaspanym Ajaxie świadczy to że w 2 połowie dopiero w 86 minucie miał jakąś tam okazję bramkową ( niecelnie zresztą Huntelaar).

Dostali na dodatek drugiego gola w 93 minucie i... być może " jest po herbacie ", bo jak komentator powiedział : "Getafe .This is very hard team ".

Z niespodzianek meczów o 18- tej : wysoka wygrana Eintrachtu - z FC Salzburg aż 4-1. Reszta raczej bez niespodzianek ( nawet te remisy MUnited i Sevilli).