sobota, 21 lipca 2018

REFLEKSY PO POCZĄTKU LIGI

Pogoda zdecydowanie wygrywa z ligą. Co zrozumiałe po tygodniu ulewnych deszczów.
Czyli luzik na dworze.

Nie oglądałem Miedzi. 1-0

Oglądałem co większe kawałki meczu Jagi z Betniarzami.  0-1

Chyba boisko w Białymstoku większe od tych na MŚ bo miejsca na przykład na środku mnóstwo.
Królowała oczywiście "piłka na kontrę" z czego korzystali Betoniarze. A Jaga wiadomo, w ataku pozycyjnym przeciętna.
No i kolejna czerwona kartka dla Peszko który chyba ma oczywiste problemy z głową, co mnie nie zaskakuje. I na starość nijak u niego więcej oliwy we łbie , co najwyżej ciągle jej dolewa do ognia.

Śląsk-Cracovia  3-1

Mecz jak mecz.
Pamiętacie jak Probierz pomstował, że w Polsce gra zagraniczny szrot i przez to "masi chłopcy nie mogą się przebić" ?
Policzyłem, w wyjściowej 11-ce wybiegło 7 obcokrajowców ( i Maciej Gostomski!).
Serafin na ławce a Drewniaka o którym krakowskie gazety pisały w listopadzie 2017 że " ma to być lider Cracovii na lata" nie było nawet na ławce.
Probierz jak widać to pajac. Był pajacem i pajacem zostanie.

Wisła Kraków 0-0

Strata czasu dla kiboli Arki ( po 1 połowie strzałów = zero, celnych oczywiście też = zero)
Dobitka Boguskiego po karnym ( nie trafia dobijając do pustej bramki) to będzie przebój YouTube
Mnie interesuje jak poradzi sobie Stolarczyk ( nowy trener Wisły).

W ogóle w Ekstraklasie sporo trenerów zaskakujących ( Smółka za wywalonego Ojrzyńskiego w Arce, rzeczony Stolarczyk, Djuka) To trzy nazwiska trenerów nieco "z bożej łaski" których ligową "karierę " będę obserwował z zainteresowaniem.
I będę zdziwiony jak dotrwają na stanowisku trenera do końca ligi.

Legia -KGHM  1-3

Oglądam od 80 minuty i wtedy było już 1-2.
Potem jest 1-3 i sędzia "po gospodarsku bo to i tak nie wpłynęło na wynik meczu", koło 90 minuty nie dyktuje karnego na rzecz lubinian. Tchórz i tyle bo faul był oczywisty. Może sędzia chciał odjechać na całych oponach?
Tak między nami "legła" miała sytuacji bramkowych bez liku. Wynik mówi , że w tej drużynie nie grają Najlepsi Gracza w Galaktyce. A i gra 3 obrońcami ( następni naiwni) powoduje że przy najprostszym kontrataku ( dłuuuuuga na skrzydło) są bezradni jak dzieci.
Mam nadzieję, że Djuka oglądał ten mecz i w Płocku będzie gra na 4 obrońców !