sobota, 4 listopada 2017

WYGRALI LEPSI

Górnik Zabrze  - Lech  3-1

Nadzieje, plany walą się w gruzy kiedy naprzeciwko stają LEPSI.
Dziś Górnik był lepszy. Nie ma o czym gadać. Może nie "zdmuchnął z boiska rywala", ale NIKT nie może powiedzieć że wygrał gorszy.
I dobrze, bo rzygać mi się chce gdy "rządzi walka i przypadek" i słyszę że "piłka jest nieprzewidywalna".
Kibicuję Górnikowi ,bo widzę "rękę i zamysł" trenera i wykonawców tego "planu".
Jak to się skończy trudno przewidzieć.
Na razie Górnik wygrywa bo lepiej gra w piłkę nożną.
O nie nie jest to "sąd nad Lechem" i jęczenie i zgrzytanie zębami. Po prostu trudno mędzić gdy wygrywa lepszy i tyle.

Reszta to "spam i hejt". W sporcie tak bywa... lepszy, szybszy, "uprawiający lepiej sport" wygrywa.
I PRAWIDŁOWO !
 Gratulacje dla Górnika Zabrze który udowadnia że można !

Wisła Płock - Jagiellonia  1-2

ORLEN mnie zaskakuje. Nie stawiałem na nich ani złamanego grosza i to nie ze względu na zawodników , ale trenera Brzęczka. którego zupełnie nie cenię. A tu taka niespodzianka, gra całkim "zjadliwa", strzelają więcej niż 1 gola, niedawno ogolili  "na gładko" Kiepskich 4-1.
Jaga za  to łapie zadyszkę ( z Arką 4-1 w tył) ale i wygrywa (u siebie 3-1 z równie niezrównoważonym Lubinem) .
Jakby nie patrzeć obie drużyny to raczej "drużyny swojego boiska".

Mecz oglądam "jednym okiem" i słucham "jednym uchem".

No bo jak tu słuchać bredni dyżurnego twórcy bzdur czyli komentatora Wojciecha Jagody?

Facet "wciska dziecko w brzuch" i "tworzy rzeczywistość wirtualną" , plecie bzdury beztrosko jak roczne niemowlę ---  no bo co to ma znaczyć --  " 5 SEKUND , kiedy (gracze Jagi) wrócili pod swoje karne" . Wracali niby tak szybko gracze Jagi  po swoim rzucie  rożnym i przy kontrze płocczan ,spod bramki Wisły Płock.

I tu parę faktów: boisko piłkarskie od końca do końca ma 105 metrów długości. Odejmijmy ok 15 metrów każdego pola karnego.
Wychodzi że gracze Jagi przebiegli ok 70 metrów w 5 sekund.
To daje wynik 7,14 sekund na 100 metrów!

Rekord ŚWIATA w biegu na 100 metrów (Usain Bolt) to 9,58 sekund/100 m, "w kolcach" i na tartanie.
W Płocku goście w korkach ,na murawie ,"wykręcają" 7,14 sekund na 100 m.
NIEWIARYGODNE !

--- w takiej sytuacji trzeba podjąć decyzję i dokonać strzału

W tzw przerwie międzymeczowej sprawdziłem  co się działo w meczu Wigry-Podbeskidzie ( LIVE tekst). Tu górale polegli 3-0, Tomczyk grał do 68 minuty i zbyt często go nie wymieniano.

Załapałem się też w LECH TV na transmisję meczu CLJS Lech -Arka. Niby końcówka a zobaczyłem jak z 1-1 robi się 2-1, w ostatnich minutach 2-2, a w ostatnich sekundach Arka ma 200% okazję ( coś jak karny) obronioną przez bramkarza Lecha- Mrozka. Porównując mecze z dorosłymi to: technika zawodzi, tempo treningowe choć zdarzają się szybkie akcje, masa dryblingów ( często nieudanych) i sporo błędów w obronie.