Wtorek to "dwudniowa" Liga Mistrzów.
Był zamiar by  oglądać BVB i Ajax w akcji.
I wszystko zmierzało do spędzenia wtorkowego wieczoru (jesiennego, gównianego) przed  monitorem.
Ale telefon do kumpla. I za chwilę był z Finlandią w reklamówce.
Nietrudno zgadnąć że Finlandia wygrała i to mając ogromną przewagę nad transmisjami. Do gry włączyła się też nalewka  na śliwkach.
Daliśmy radę, Ajax zremisował w Londynie 4-4 (!) BVB wygrało 3-2 z makaroniarzami.
Bramki sobie zobaczę w środę , w powtórkach na "sport.tv.pl".

Środa już piłkarska.

Oczywiście na wstęp Bayern i bramka Lewego (!).Mecz  po prostu słaby i widać (mimo 2 słupków), że Bayern utkwił w dołku. Czytałem że Kovaca miałby zastąpić Wenger.
Byłby to ciekawy ruch.
W końcu Wenger to nie byle kto - Kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego, zna angielski,hiszpański, niemiecki biegle, nieżle włoski i japoński, jest magistrem ekonomii i elektrotechnikiem. W sezonie 2003/2004 z Arsenalem NIE PRZEGRAŁ ANI JEDNEGO MECZU ! Postać , trener ,który robi wrażenie.

Następny ruch trenerski to informacja że Acelotti ( trener Napoli) powoli się pakuje. Nie cierpię Ancelottiego i naprawdę nie wiem dlaczego ten gościu miał szansę trenować  Milan, Juve,Chelsea,PSG, Real, Bayern, teraz Napoli.
Niby renoma "firm" które go zatrudniały mówi wszystko ale... no właśnie - tylko w Milanie (8 sezonów) był dłużej niż 2 sezony. Czyli przychodził, robił wrażenie na kibicach i po 1 cz 2 sezonie wylatywał z hukiem. Teraz zaledwie zremisował w Neapolu z  FC Salzburg i już teraz (po roku) chcą się go pozbyć.

Na koniec (przed skrótami -bramkami z LM o 23:05) mecz Real - Galatasaray.
Wybrałem ten mecz, bo jest w  "państwowym kanale" i nie będę walczył ze zrywaniem transmisji.

Nawet nie zdążyłem się napić herbaty i już w 13 minucie jest .....  3-0 dla Realu!
Będzie więc tak: 1- pogrom, taki z 6-0 , albo....2 - skończy się na 3-0 ( często tak bywa, że po miażdżącym początku nie ma jakoś ciągu dalszego).
Jednak tuż przed końcem 1 połowy (46 minuta)  Turcy podarowali Realowi  4 bramkę (Benzema) i  jest więcej niż to początkowe 3-0.Będzie więc lanie, będzie pogrom!
Wynik końcowy mnie nijak nie dziwi. Miało być 6-0 i jest 6-0.
3 bramki 19 latka Rodrigo. Ciekawe czy rodzi się  Piłkarz na miarę nie tak starego MBappe ?