Tytułowy zjazd pogody to "NEWS OF THE DAY".
Mamy zachmurzenie i "przyjemne 15C". Czyli nie mogło być tak pięknie ( jak z Lechem). Po prostu  dostaliśmy trochę lata i kiszka. Jest RZEŚKO.

Z piłką jak z dobrym tortem, jak jesz go za dużo możesz dostać mdłości i tracisz ochotę na "ciąg dalszy".
Oglądałem dzielnie Ekstraklasę cały sezon, jednak obecnie mam przesyt.
Sporo meczów sobie "leci w tle" ,a ja coś tam robię i ożywiam się gdy pada gol. To łatwo gdy człowiek nie jest przykuty do pilota i telewizora, a ogląda na komputerowym monitorze.

Ciekawsza dla mnie dziś 1 liga, tak 1 liga.
Całkiem ciekawa ,gdy się spojrzy ile zespołów może jeszcze ( obok zaskakującej Sandecji) wejść do Ekstraklasy.
Chciałoby się powiedzieć - będzie zastrzyk "świeżej krwi" ale spójrzcie na skład  Sandecji właśnie ( z meczu ze Zniczem, w którym wygrali 5-2 i zdobyli upragniony awans "do nieba"):
16. Łukasz Radliński - 3. Lukáš Kubáň, 5. Dawid Szufryn, 28. Michal Piter-Bučko, 24. Kamil Słaby - 20. Adrian Danek (46, 26. Filip Piszczek), 7. Grzegorz Baran, 33. Bartłomiej Kasprzak (54, 18. Michał Gałecki), 10. Wojciech Trochim, 9. Mateusz Wdowiak (76, 17. Adrian Basta) - 37. Bartłomiej Dudzic.
Średnia wieku tej jedenastki to - 28,18 lat.

Ciekawe jednak jak pogra Podbeskidzie ( znowu gra Robert Gumny) z liderem i już ekstraklasowcem
Podbeskidzie które również ma w składzie  sporo "repów" - Leszczyński – Gumny, Piacek, Magiera, Jaroch – Deja, Hanzel – Dolny, Podgórski, Sierpina – Demjan

Sandecja "robiła lepsze wrażenie". Lepiej grała, miała okazje. Długo było 1-1 i w zasadzie tak powinno zostać, ale... przyszła 93 minuta, zamieszał się między obrońców Demjan, i jego kolo skorzystał z tego "rozpychactwa" i strzelił bramkę na 2-1. To zwycięstwo nic chyba nie da Podbeskidziu i "górale" znowu pograją następny sezon w 1 lidze.
A Gumny? Zapewne ( i bardzo tego chcę) wróci do Lecha po obecnym sezonie na jeszcze ciepłe miejsce Tomka Kędziory, na prawą obronę.

Tymczasem jednym uchem "oglądałem" nieplanowany mecz...w Płocku.
KGHM wygrywa z "nafciarzami" 1-2
Nijak się tym emocjonować tym bardziej że biega po boisku Buksa.... he he he
Ten gość na chyba niezłe "plecy" w Canal+ bo został nawet wytypowany na ... gracza meczu!
Nie ma to jak siła powtarzania... Buksa, Buksa, Buksa, Buksa, Buksa.  A to gracz toporny jak krajzega. Czyste kilogramy i centymetry!

Piast-Łęczna  2-1

Mecz ciekawy. Dużo bieganiny i nieoceniony Franz grający pod koniec meczu TRZEMA napastnikami  :-)
Ostatnie 2 mecze obaj kandydaci do 1 ligi  grają z KGHM i Ruchem ( taka ciekawostka). Łęczna na dzisiaj ma JEDEN PUNKT przed Arką więc jak zwał tak zwał to Arka MUSI wygrywać i liczyć że Łęczna się potknie. Gra jednak wyjazd w Lubinie gdy Górnik będzie grał z miedziowymi u siebie.

-- pierwsze zadanie dla obu zespolow to utrzymac pilke w boisku
-- nie byl zainteresowany pilka, był zainteresowany Hebertem
-- zabrakło stopy by zagrać do Maćka

GKS Katowice - MKS Kluczbork  2-3

Kolejorz się kompromituje, ale... co powiedzieć o klubie w którym gra Kamil Jóżwiak... o GKS-sie Katowice?
Dlaczego? Niedawny wicelider 1 ligi PRZEGRYWA u siebie 2-3 tracąc bramkę w 94 minucie ,po strzale  z połowy boiska !
Jak to nazwać? Ciężkie frajerstwo?
Bo MKS Kluczbork to zdecydowanie najsłabszy zespół ligi i praktycznie już zleciał do 2 ligi.         Na dodatek GKS prowadził już 2-0 . Jedną z bramek strzelił Józiu ! Rozegrał cały mecz.
I obok tego całego porąbanego wyniku cieszy właśnie, to że grał cały mecz  - "nasz" Józiu !
Cieszy też, że miałem rację nisko oceniając zdolności trenerskie Brzęczka (trener GKS). Zresztą cytuję " Trener pierwszoligowego GKS Katowice Jerzy Brzęczek podał się do dymisji po sobotniej porażce u siebie z MKS Kluczbork 2-3." Pech że Jóżwiak trafił na tak słabego trenera w klubie, w którym jest na wypożyczeniu.

Teraz czekam i na Gumę i na Józia, na ich powrót do Lecha.

Wisla vs. Pogoń  4-0

Pytanie.
Jak cienka musi być drużyna która w 35 minucie przegrywa  4-0? Której bilans bramkowy w 5 meczach "fazy mistrzowskiej" to 1- 10 ?
Odpowiadam - tak cienka jak "paprykarz szczeciński".

-- no tak, kontakt był z twarzą Matrasa ( Głowacki wali z łapy w twarz rywala)