niedziela, 22 lutego 2015

LECH ZWYCIĘŻA - faworyt nie zawiódł, Ruch nie zawiódł... ha ha ha

Lech-Ruch  2-1
widzów  16 672

Ciekawostki PRZED meczem to ,że Ruch nie wygrał w Poznaniu od września 1990, super że Skorża wystawił do debiutu  Serafina (nr22). I nie ważne że Serafin ma 18  lat, ale ważne, to że gracz "nie kiśnie na ławce" no i na dodatek TO POLAK!
Bo przechowywanie młodych na ławce to piramidalny bezsens.

Co ciekawe to że mimo debiutu 18 letniego Serafina to średnia wieku 11 tki Kolejorza to 25 lat = podaję od bramkarza przez prawą obronę = 26    23 26 25 20   30 (Trałka)28 26 28 18   25.
To dobra średnia dla drużyny chcącej COŚ UGRAĆ !
No i mamy "swojego człowieka" na meczu- na trybunach to Mr. GOAL .

I połowa

Lech gra spokojnie , a bramki padają z gry. Może szkoda niestrzelonego karnego, choć Kamiński ładnie i celnie strzelał, bramkarz wyczuł, obronił. Może byłbym bardziej skwaszony i rozżalony na Kamińskiego, gdyby nie to że po 1 połowie jest 2-0. Ładna centra Kędziory, głowa Hamalainena i 2-0

Żeby było łatwiej pod koniec meczu to już teraz spóbuję ocenić lechitów
1-na plus - Sadajew, Trałka, Gostomski, Gery
2- raczej na minus Pawłowski,Hamalainen ( dziwne bo strzelił bramkę, ale to na razie nie jego mecz)

II połowa

No 2 połowa słabowata.
Spodziewałem się że Lech zwolni, ale spodziewałem się dobrej gry. Niestety Lech grał GORZEJ niż w 1 połowie choć stracony gol z karnego nie był niczym takim wielkim, ot tak wyszło.

Ponieważ to była gorsza połowa to teraz moje subiektywne oceny graczy .
                                                          Skala 0-5.

Gostomski - 4 ( byłaby 5 gdyby obronił karnego...)
Arajuuri - 4
Kamiński - 4 ( nie strzelił karnego, ale rozliczam go za grę w obronie, widocznie inni jeszcze w karnych słabsi od niego).
Kędziora - 5 - mam do niego słabość , ale tu akurat te "pięć" należalo mu się
Douglas - 1 - Jezu jaki słaby. Zero dograń z wolnych, słaba gra w obronie, czepiać się można wszystkiego

Pawłowski - 2 - chęci większe niż to co wyrabiał, straty, słabo, klasyczny "gracz bez formy"
Seweryn - 3 - fajna 1 połowa, w 2 za dużo strat i po prostu gasł w oczach. Debiut więc normalka. Ogólnie, obiecująco.
Trałka - 5 - bez żadnego zastanowienia, jeden z 3 najlepszych graczy Lecha i o mały włos dopisałby sobie bramkę
Lovrencics - 4 - fajnie, a że sfaulował na karnego? Bardzo to przypadkowe. Widać, że jest w dobrej formie
Hamalainen - 1 - najchętniej dałbym mu ZERO! Słaby jak cienki barszczyk. 100% strat, 100% niecelnych zagrań, zero konstruktywnej skutecznej gry. Jedynka wyłącznie za strzeloną bramkę!

Sadajew - 5 - trudno uwierzyć , że to ten sam gracz co w poprzednim meczu. Ta jego sinusoida "od zera do bohatera" niewiarygodna.
Disiaj ocena pewna bo: mądrze rozgrywał, mądrze zastawiał i zgrywał, strzelił gola, asystował (asysta 2 stopnia) przy drugim golu , a do tego wypracował karnego. Mało? Wręcz jak na niego to ZA DUŻO!
No i oceniony jako GRACZ MECZU, sprawiedliwie.

Rezerwowi:
Formella - 5' to w meczu tyle co nic więc bez oceny
Kownacki - 20'- ocena 3 - widać że grał przytomnie i "z głową"
Kadar -26' - ocena 1 - poza grą, niewidoczny zupełnie na boisku, debiut słaby.

Lovrencics  53'  64'  92'

Jak widać z powyższego zestwienia w 2 połowie Lech PRZESTAŁ grać (strzelał TYLKO Lovrencics!)

Acha przy okazji patrzyłem jak gra Kuświk ( przymierzany onegdaj do Lecha) - dla niego ocena 4. Widać że to napadzior pełną gębą. Przydałby się i ciekawe co z nim będzie po wiośnie 2015, bo raczej w Ruchu nie zostanie ( kończy mu się kontrakt w czerwcu!).
Jak gra Visniakovs - no ten to przewaga reklamy nad  jakością. Blaknie jego "widzewska sława" coraz bardziej. Kibol z trybun mógłby zapytać " a on biegał po boisku"? Gdyby Lech go wziął to byłby chyba transfer "wagi Zapotoki" czyli kompletnie nietrafiony! Uff, nie przyszedł ( chyba sam nie chciał, wolał Ruch).

Co PO meczu:
1- niepokoi kompletny brak formy u Hamalainena
2- zaskakuje Sadajew
3- może lepiej niech sędzia nie dyktuje karnych dla Lecha?
4 - naprawdę cieszę się z udanego meczu Gostka, choć uważam ,że jeszcze to bramkarz taki sobie
5 - szkoda mi Kamyka
6 - jeśli to jest "opcja ekonomiczna" to BRAĆ Kuświka w lecie!

PS:
Obśmiałem się bo w meczu Korona-Legia oczywiście tak jakby grała  jedna drużyna i nawet " o mało co przyjąłby piłkę" to tylko o Legii, a przecież grają całkowite rezerwy (BeLeszyński, Misiak?Szwoch,Kosecki... ha ha ha, Furman o którym zresztą Panowie komentatorzy =- Mielcarski! ===> "treningi we Francji dały mu DUŻĄ PEWNOŚĆ".... no to jest  najlepszy (na razie) piłkarski dowcip tego roku!
Bo Mielcarski potem dokłada " Podoba mi się Bereszyński który w 2 połowie NIE TRACI PIŁEK".
Nooo, od razu go do Benfiki.

Generalnie  w tym meczu pełna irytacja z tego popierdalania "KOOOSECKIIIII, stracił, ale zaraz odzyskał".
Na trybunach 11 000 ludzi i oczywiście komentarz "Legia magnesem dla kibiców" a tu przecież chodzi o to by zobaczyć jak GINIE PRZEJLĘTA DZIWKA! , bardziej niż oglądanie "super ekstra niesamowitego zespołu z Warszawy".
Bo zespół taki sobie mimo "podrasowywania go przez komentatorów" i tłumaczenia że to "tylko rezerwy" a przcież niedawno było: Legia ma 2 RÓWNE ZESPOŁY.
Widać COŚ się zmieniło w "medialnym oglądzie rzeczywistości"..
A  więc wiemy już niemal OFICJALNIE  w CWeLce są JEDNAK  i rezerwy , a bajdy o DWÓCH równorzędnych zespołach to FAKTYCZNIE BAJDY(ciekawostka).
Remis 0-0 Ległej z Koroną to jakby nie kombinować ,,,,,,,,,,,, niespodzianka.