Z wielu powodów. Choćby z tego, że to gracz Szachtara a ja mam szacunek do piłki ukraińskiej. Niedocenianej, a Ukraina przecież MŚwiata u-20 (czerwiec 2019) i bez problemów awansowała do MEuropy 2020.
To już coś co każe do piłkarzy z Ukrainy odnosić się z szacunkiem.
Zatem Butko obserwowany.

Do tego ciekawa sprawa.
Tylko dwóch Polaków w meczowej 11-ce ( Józiu i Kamyk). Zatem i następny gracz któremu będę się przypatrywał czyli Kuba Kamiński grający po raz pierwszy od długiego czasu  "na swojej pozycji"  (prawa pomoc). Patrząc na ustawienie to prawa strona Lecha mocniejsza niż lewa.
Mizerię w "polskości" na boisku rekompensują solidni młodzi ławkowicze" z których na wejście w czasie meczu obstawiałbym Modera , Marchewę no i Skórasia. No chyba że kontuzje ten mój plan pomieszają.

Myślę ,że to mocny skład Lecha i szkoda ,że nie przetrwa. Bo pewnie kilku graczy nie będzie już w Lechu w sezonie następnym (Gyt,Józiu,Kosta może i nawet Tiba). Gdyby zostali byłbym spokojny, że mogą powalczyć nawet o MPolski ( przyjdzie po sezonie niezły Czerwiński i pewnie będzie nowy napastnik może i...z Holandii namówiony przez Harta, wróci do gry Guma). Ale pewnie w lecie 2020 znowu rozpiżdżiel i znowu budowa od fundamentów.

Zwróćcie uwagę, że również tak niedawno chwalony "za polskość" Górnik Zabrze i to że gra "młodymi" coraz bardziej "zagraniczny". Dzisiaj już tylko 5 Polaków biega w meczu. Do tego info, że niedawno zakontraktowali 2 graczy z Grecji. Byłoby ich więcej na boisku bo np Angulo na ławie , a obok sami "wyjadacze" Koj,Matuszek, Matras,Kudła.

1 połowa

No nie wiem.
Zawsze Lech ma LEPSZĄ drugą połowę tej wiosny. Więc to 1-1 nie takie złe. W końcu Zabrze miało DWIE szanse bramkowe ( 15' do pustaka po babolu Harta i w 20'18") więc remis niekoniecznie  niesprawiedliwy. Górnik zapracował na tą swoją bramkę bez dwóch zdań.
Dobra czekam na 2 połowę. I jakieś zmiany???
Bo odpalam drugie piwo.

2 połowa

Piwo poskutkowało.
 POWER jest no i tradycyjnie Lech w 2 połowie skuteczniejszy. Swoją drogą to dobrze świadczy o pracy Kikuta nad przygotowaniem fizycznym.
Dają radę.
Czyli spokojnie.... przecież jest jeszcze 2 połowa. To zawołanie lechickie i aktualne.
Po 1 połowie 1-1 i  Górnik nie gorszy, po 2 połowie 4-1 i Górnik popłynął. Fajnie że Gyt strzelił 2 bramki, bo za to mu płacą, za bramki!
 Cieszy że Jóźwiak dodaje liczby do swojego CV ( bramka - 6 ta w sezonie!). Dobrze już na "swojej pozycji" zagrał Kamiński i dobrze że Żuraw go "oszczędził' i zmienił.

Lech to TERAZ fajna drużyna i miałem rację pisząc " dajcie czas Żurawiowi".
Zwracam też uwagę na dużą ilość strzałów (20) i ich całkiem niezłą celność (9).
50% celność to dobry wynik.

Mecz żywy, ciekawy, sporo bramek, nasi wygrali,  czego chcieć więcej ? No może więcej kiboli na stadionie, bo to zawsze robi atmosferę!